, czwartek 12 grudnia 2019
"Dobrze z mamą BYĆ"Dodaj do Facebook

"Dobrze z mamą BYĆ"

Ewa Kocot-Dawid
"Dobrze z mamą BYĆ"


"Dobrze z mamą BYĆ"

Zakończył się projekt pn. „Dobrze z mamą BYĆ” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, który był realizowany od 8 września do 30 listopada 2014r. w Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” przy ul. Dworkowej 8 w Cieszynie, przez grupę nieformalną „Mamą Być”.

Wsparciem w ramach realizowanego projektu zostało objętych ogółem 32 osoby - 11 mam i 21 dzieci. Mieli oni możliwość uczestniczenia w warsztatach z animacji czasu wolnego wspierających umiejętności wychowawcze, a także w dwóch wycieczkach - do Dream Parku w Ochabach i Krainy Zabaw „Kropka” w Bielsku-Białej.

Wszystko to miało na celu zwrócenie uwagi rodziców na potrzeby dzieci, ze szczególnym naciskiem na potrzeby emocjonalne oraz zwiększenie wiedzy i umiejętności wychowawczych zapewniających prawidłowy rozwój dzieci. Dzięki temu mamy zaczerpnęły też nowe pomysły na zabawy, co przyczyniło się do zwiększenia ilości i jakości czasu spędzanego z dzieckiem.

Wypowiedzi mam typu: „było super”, „chcemy jeszcze”, „więcej takich projektów i zajęć” wskazują, jak bardzo potrzebny i pomocny był ten projekt w kształceniu i rozwijaniu odpowiednich umiejętności wychowawczych, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i społecznej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama