, czwartek 17 października 2019
Sobota z muzyka elektroniczną w Szarej - warsztaty, koncertyDodaj do Facebook

Sobota z muzyka elektroniczną w Szarej - warsztaty, koncerty

Sobota z muzyka elektroniczną w Szarej - warsztaty, koncerty


Sobota z muzyka elektroniczną w Szarej - warsztaty, koncerty


Sobota z muzyka elektroniczną w Szarej - warsztaty, koncerty


Sobota z muzyka elektroniczną w Szarej - warsztaty, koncerty

W nadchodzący weekend nie zabraknie atrakcji dla wielbicieli brzmień generowanych instrumenty elektroniczne. Będzie można posłuchać muzyki jak również samemu spróbować sił w jej tworzeniu. Galeria Szara zaprasza na dwa sobotnie wydarzenia związane z muzyką elektroniczną. Sebastian Pypłacz poprowadzi warsztaty dla dzieci, rodziców i dziadków, będzie wspólne muzykowanie z użyciem urządzeń, które ostatnio każdy nosi przy sobie czyli smartfonów i tabletów. Ciekawie jak będzie efekt?

Wieczorem natomiast odbędą się koncerty Sebastiana Pypłacza i Łukasz Dziedzica z projektem John Lake, który będzie promował wydana w październiku płytę "Carcosa". Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

MEDIALIŚCI: Kieszonkowe jam session / warsztaty muzyczne na smartfonach i tabletach
Sebastian Pypłacz w swojej muzyce stara się wykorzystywać jak najwięcej nowinek sprzętowych, dlatego podczas warsztatów będzie zachęcał do spojrzenia na tablety, telefony komórkowe i innego rodzaju sprzęt przenośne, jako na świetne instrumenty, mogące zastąpić te tradycyjne. Podczas spotkania odbędzie się zarówno krótka prezentacja, jak i wspólna sesja muzyczna wraz z uczestnikami.Sebastian Pypłacz w swojej muzyce stara się wykorzystywać jak najwięcej nowinek sprzętowych, dlatego podczas warsztatów będzie zachęcał do spojrzenia na tablety, telefony komórkowe i innego rodzaju sprzęt przenośne, jako na świetne instrumenty, mogące zastąpić te tradycyjne. Podczas spotkania odbędzie się zarówno krótka prezentacja, jak i wspólna sesja muzyczna wraz z uczestnikami.

ZGŁOSZENIA / PYTANIA: fundacja@strefaszarej.pl / tel. 502317887

KIEDY: 8 listopada /sobota/ g. 14.00-16.00
GDZIE: Galeria Szara, ul. Srebrna 1
CZAS TRWANIA: ok 2 godzin
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: około 8 par [obowiązują zapisy]
WIEK UCZESTNIKÓW: pierwszeństwo udziału mają pary junio/senior
DOŚWIADCZNIE: niekonieczne
WYMAGANIA: własny tablet lub smartfon (mamy też kilka sztuk do wypożyczenia)
WSTĘP: Bezpłatny

EXTERRITORY: Sebastian Pypłacz / John Lake - koncert
Exterritory to projekt Fundacji Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej prezentujący ciekawe zjawiska na niezależnej scenie muzycznej Europy Środkowej i Wschodniej.

SEBASTIAN PYPŁACZ
Sebastian Pypłacz to artysta nie uznający granic gatunków i dziedzin sztuki. W swoich działaniach często łączy światy literatury i muzyki, a odgłosy natury miesza z brzmieniem syntezatorów. Tworzył pod szyldami: Pan Stian, Meet The Ambient, Fantazman, Beat Beat Owl i Przekrój Smaków. Aktywnie koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Na swoim koncie ma seanse muzyczne do niemych filmów, a w wolnych chwilach grywa chilloutowe DJ sety.
Od 2014 roku występuje pod swoim imieniem i nazwiskiem, prezentując muzykę elektroniczną z domieszką ambientu i krótkich poetyckich tekstów. Sebastian jest właśnie w przededniu wydania płyty, także podczas koncertu usłyszymy mieszankę utworów z poprzednich wydawnictw, jak i zupełnie premierowych.
Więcej informacji
http://www.sebastianpyplacz.pl/

JOHN LAKE
John Lake – to solowy projekt Łukasza Dziedzica, czasem ambientowy, improwizowany, pełen pokręconego i mrocznego klimatu, brudnych syntezatorów, bazujący na repetycjach, wciągający do tańca plemienną dynamiką. Do tej pory wydał ep „Sun Worshipers” (Strefa Szarej Records), a 12 października ukazała się jego pierwsza pełnowymiarowa płyta „Carcosa” wydana w BDTA. Łukasz Dziedzic przy różnych okazjach wciela się w rolę artysty, kuratora Galerii Szara, twórcy projektu Lugozi, czy swego czasu również z Wojtkiem Kucharczykiem jako 1/2 duetu IRON NOIR.
Solo lub w kooperacji wydal kilka płyt i udzielał się na kilku kompilacjach, m.in: Lugozi „"There Is Strong Shadow Where There Is Much Light“, „Remixes/Reworks”, Iron Noir „Les Chiffres”, kompilacje „Exterritory”, „Pogorzelec Finally RMXD”, „Sealesia 3”, „PL2UA”. Z różnymi projektami koncertował m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, 8 Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, czy krakowskim Unsound Festival.

www.facebook.com/pages/John-Lake
www.soundcloud.com/janekjezioro

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama