, sobota 26 maja 2018
Zatrudniona kolejna grupa skazanych
Skazani będą pracować w hali produkcyjnej wewnątrz jednostki. fot: ppor. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Zatrudniona kolejna grupa skazanych

DR
15 lutego br. w cieszyńskim Zakładzie Karnym podpisano porozumienie w ramach programu "Praca dla więźniów" z nowym kontrahentem zewnętrznym. Skazani będą pracować w hali produkcyjnej wewnątrz jednostki.

Na terenie zakładu karnego zostanie zatrudnionych 12 osadzonych, którzy będą wykonywać prace montażowe i manualne przy obróbce elementów plastikowych w przemyśle samochodowym, w wymiarze 7/8 etatu.

Celem programu "Praca dla więźniów" jest zwiększenie zatrudnienia skazanych oraz stworzenie warunków skutecznej resocjalizacji, czyli kształtowania pożądanych postaw społecznych.

Jest to już drugi kontrahent z zewnątrz, z którym udało się podpisać porozumienie dotyczące prac skazanych na hali produkcyjnej wewnątrz jednostki penitencjarnej. Na dzień dzisiejszy w Zakładzie Karnym w Cieszynie jest zatrudnionych 119 osadzonych, 60 na etatach odpłatnych, a 59 na nieodpłatnych.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Chciałbym mieć w firmie taką klimatyczną halę fabryczną, pięknie doświetloną, czystą +prostą manualnie i bezstresową robotę na 7/8 / co prawda z funkcjonariuszem SW za plecami/ a potem smaczne jadełko ze stawką żywieniową większą niż podopieczny za murem w ZOL SS Boromeuszek i do tego siłownię i internet etc. Sugeruję resocjalizacyjny wariant hard- Leszna Górna + młot + taczki i robota od świtu do bólu !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama