, niedziela 17 stycznia 2021
Targi Pracy szansą dla każdego
W drugiej edycji wydarzenia wzięło udział prawie 70 wystawców, którzy zaprezentowali ok. 900 ofert pracy głównie na terenie Śląska Cieszyńskiego. fot: DRDodaj do Facebook

Targi Pracy szansą dla każdego

DR
Targi Pracy szansą dla każdego


Targi Pracy szansą dla każdego

Uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadpodstawowych, studenci czy osoby szukające nowego lub swojego pierwszego zatrudnienia, to oni przybyli tłumnie 20 marca do Hali Widowisko-Sportowej w Cieszynie, gdzie odbyły się II Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji.

Pierwszą edycję udało się zorganizować 8 czerwca ubiegłego roku. Wówczas przedsięwzięcie przyciągnęło 65 wystawców, którzy swoje oferty prezentowali w siedzibach Zespołu Szkół Technicznych i w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie. Odwiedzający targi, mogli zapoznać się z licznymi ofertami pracy, poszukać inspiracji czy partnerów dla własnego biznesu. Tym razem organizatorzy zadbali o to by poszerzyć formułę targów, zaczynając od większej przestrzeni dla wystawców a kończąc na prelekcjach przygotowanych dla grup, z którymi mamy do czynienia na współczesnym rynku pracy.

- Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji to szansa dla młodych ludzi na znalezienie odpowiedniej oferty kształcenia, ciekawego stażu czy też propozycji pracy. Chcemy pokazać młodzieży, że Cieszyn to silny ośrodek akademicki z atrakcyjną i nowoczesną ofertą edukacyjną. Dlatego dziś opowiadamy o nowych kierunkach kształcenia w Wyższej Szkole Biznesu. Oprócz Zarządzania i Inżynierii Produkcji, Informatyki proponujemy studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe oraz Studia Menedżerskie, a ponadto wiele kierunków studiów podyplomowych. Chcemy przekonać młodzież, że Miasto Cieszyn zapewnia możliwość zdobycia solidnego wykształcenia, zgodnego z aktualnymi oczekiwaniami pracodawców i adekwatnego do prognoz długoterminowych związanych z rynkiem pracy.
Z kolei dla nas, jako współorganizatorów, te Targi to także okazja do nawiązywania i budowania relacji. Dlatego, w porównaniu z poprzednim rokiem, wybraliśmy większą przestrzeń, taką w której zmieszczą się wszyscy wystawcy jednocześnie. Widzimy, że integracja środowiska lokalnego, czyli instytucji administracji publicznej, przedsiębiorców, ośrodków edukacyjnych, szkół i uczelni jest ważna. Poprzez nawiązywanie kontaktów i wymianę doświadczeń możliwe jest wypracowanie wspólnych pomysłów na nowe możliwości kształcenia i rozwoju zawodowego mieszkańców regionu.
– mówiła Regina Bogaczyk Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Ponownie w przedsięwzięcie zaangażowało się wiele podmiotów: Miasto Cieszyn, Powiat Cieszyński, Ochotnicze Hufce Pracy, Wyższa Szkoła Biznesu, Zespół Szkół Technicznych, Zamek Cieszyn, Klub Przedsiębiorcy w Cieszynie, Urząd Pracy, Uniwersytet Śląski oraz Międzygminna Strefa Gospodarcza.

Jak zapewnić należyty start osobom niepełnosprawnym na rynku pracy, jak rozwijać umiejętności pracowników, jak zdobyć środki na rozwój firmy czy osoby +50 na rynku pracy. To tematy którym poświęcone były tegoroczne warsztaty. Porad mogli szukać również starający się o pracę, pracodawcy rekrutujący studentów i absolwentów oraz pracowników zza granicy.

W drugiej edycji wydarzenia wzięło udział prawie 70 wystawców, którzy zaprezentowali ok. 900 ofert pracy głównie na terenie Śląska Cieszyńskiego. To właśnie na przedsiębiorcach z naszego terenu skupiły się II Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama