, sobota 4 lipca 2020
Skazani posprzątali tereny zielone
W ciągu pracy zebrano kilkadziesiąt worków śmieci.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Skazani posprzątali tereny zielone

mat.pras.
Osadzeni z Zakładu Karnego w Cieszynie po raz kolejny wyszli z więzienia sprzątać zaśmiecone miejsca w Cieszynie, Wiśle i Brennej.

Akcja sprzątanie
W tym roku więźniowie sprzątali tereny wzdłuż rzeki Wisły w Wiśle, wały przy rzece Brennicy w Brennej i Górkach oraz brzegi rzeki Bobrówka w Cieszynie. W ciągu pracy zebrano kilkadziesiąt worków śmieci.

Ekologia i Dzień Ziemi
Wiosenna akcja sprzątania związana była ze zbliżającym się Dniem Ziemi i promowaniem postaw proekologicznych wśród osadzonych. W Zakładzie Karnym w Cieszynie kształtowanie postaw ekologicznych odbywa się m.in. poprzez segregację odpadów, udział w zbiórkach surowców wtórnych. W ostatniej zbiórce nakrętek udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów tego surowca, które przekazano na cele charytatywne.
Wychowawcy działu penitencjarnego organizują zajęcia dla osadzonych uczące m.in. właściwego segregowania śmieci, odzyskiwania surowców, czy walki ze smogiem. Emitowane są audycje i pogadanki edukacyjne z zakresu ochrony środowiska.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama