, środa 16 stycznia 2019
Rozpoczynają się egzaminy maturalne
Na początek język polski. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Rozpoczynają się egzaminy maturalne

KT
Piątek 4 maja to pierwszy dzień egzaminów maturalnych w całym kraju. Na początek język polski.

Abiturienci rozpoczną pisanie na poziomie podstawowym z języka polskiego o godz. 9.00, natomiast poziom rozszerzony o godz. 14.00. Przypomnijmy, iż maturzyści muszą podejść do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Każdy z maturzystów musi zmierzyć się również z co najmniej jednym egzaminem na poziomie rozszerzonym oraz z dwoma egzaminami ustnymi: z języka polskiego i języka obcego.

Po egzaminie z języka polskiego czas na weekendową przerwę. W poniedziałek maturzyści zmierzą się z matematyką, a we wtorek z językiem obcym i językiem angielskim na poziomie rozszerzonym. Następnie abiturienci będą podchodzić do wybranych egzaminów rozszerzonych z pozostałych przedmiotów oraz egzaminów ustnych. Wyniki matur zostaną ogłoszone 3 lipca.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama