, poniedziałek 6 lipca 2020
Możesz mieć wpływ na przestrzeń gminy
Pod konsultacje społeczne trafił obszar w rejonie ul. Bielskiej, ul. Z. Kossak-Szatkowskiej, ul. G. Morcinka, ul. Siennej, K. Stryi i ul. W. Kargera. fot: Mapy GoogleDodaj do Facebook

Możesz mieć wpływ na przestrzeń gminy

DR
Gmina Cieszyn bierze udział w programie „Przestrzeń dla partycypacji”. Polega on na wsparciu gminy w prowadzeniu konsultacji społecznych w obszarze planowania przestrzennego. Konsultacje będą prowadzone z właścicielami, użytkownikami wieczystymi nieruchomości położonych na obszarze sporządzenia planu, a także z wszystkimi zainteresowanymi wspólnym wypracowaniem założeń do projektu.

Pod konsultacje społeczne trafił obszar w rejonie ul. Bielskiej, ul. Z. Kossak-Szatkowskiej, ul. G. Morcinka, ul. Siennej, K. Stryi i ul. W. Kargera. Każdy zainteresowany tymi obszarami może mieć swój udział w planowaniu przestrzennym na cztery sposoby. Pierwszym jest udział w spotkaniu otwartym 12 grudnia br. (godz.: 17.00 – 19.00) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie, przy ulicy Z. Kossak-Szatkowskiej 6. Drugim sposobem jest zgłoszenie wyników, opinii, preferencji w zagospodarowaniu terenów, w formie tradycyjnej na adres Urzędu Miejskiego w Cieszynie (Wydział Strategii i Rozwoju Miasta, ul. Rynek 1, 43-400 Cieszyn) lub internetowo (na stronie www.um.cieszyn.pl/zaplanujprzestrzen), w terminie do dnia 22 grudnia br. Trzeci sposób to wypełnienie ankiety on-line (na stronie www.um.cieszyn.pl/zaplanujprzestrzen), w terminie do dnia 22 grudnia br. Wpływać na projekt można jeszcze przez udział w warsztacie planistycznym w marcu przyszłego roku.

- Dla tego terenu związanego generalnie z osiedlem Banotówka, budowany jest plan zagospodarowania przestrzennego. Robimy to wychodząc naprzeciw mieszkańcom, dając im szansę, próbując ich mocniej angażować do tego by zechcieli się wypowiedzieć. Jak oni by widzieli otaczającą ich rzeczywistość. Ten projekt już trwa i właściwie będzie kontynuowany do kwietnia 2018 roku – mówił na ostatniej konferencji burmistrz Ryszard Macura.

Cały model polega od początku do końca na konsultacjach. Pierwsza okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń będzie już 12 grudnia na spotkaniu otwartym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama