, poniedziałek 1 czerwca 2020
Czym jest dla nas pogranicze?
Znaczna większość osób uważa pogranicze za obszar posiadający korzystne warunki dla prowadzenia współpracy transgranicznej. fot: DRDodaj do Facebook

Czym jest dla nas pogranicze?

DR
Znaczna większość osób uważa pogranicze za obszar posiadający korzystne warunki dla prowadzenia współpracy transgranicznej. To najnowsze wyniki badań przeprowadzone przez specjalistów z naszego Euroregionu, które zostały przedstawione na ostatniej konferencji, 31 maja br. Jednak ilu z nas jest świadomych tego, w którym Euroregionie mieszka?

Euroregion Śląsk Cieszyński wskazało prawie 70% ankietowanych po polskiej stronie Olzy, a niemal 64% po czeskiej. Schody zaczynają się przy identyfikacji logo, które nie jest powszechnie znane odbiorcom. Nie pomaga w tym nawet element jakim jest Wieża Piastowska. Skąd wiemy o Euroregionie? Większość informacji otrzymujemy z telewizji regionalnej oraz z radia, trochę mniej z właśnych żródeł, a najmniej z gazet. Jednak to wciąż za mało. Nawet połowa z ankietowanych nie słyszała nigdy o Funduszu Mikroprojektów.

Czym jest zatem Euroregion Śląsk Cieszyński? To regionalne Stowarzyszenie Współpracy Terytorialnej Śląska Cieszyńskiego oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" jako partnerzy pod nazwą Euroregion Śląsk Cieszyński. Działania prowadzą już od ponad 18 lat na rzecz wspierania szeroko rozumianej integracji na poziomie lokalno - polsko - czeskim. Efekty działań nie są zauważalne tylko w samym Euroregionie, ale również poza jego granicami. Jednak pomimo prowadzonych działań świadomość mieszkańców na temat tych aktywności jest nadal niewystarczająca. Dlatego na konferencji zostały poruszone tamaty ewentualnej współpracy z mediami samorządowymi oraz utworzenie grupy na facebooku. Jednym z rozwiązań jest również wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za prowadzenie działań PR.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pogranicze to dzisiaj przede wszystkim hasło-wytrych do dojenia unijnych funduszy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama