, wtorek 2 czerwca 2020
Co wiemy o chemii? Szkolny konkurs "Podchody chemiczne"
Do konkursu chemicznego zgłosiły się 4 cieszyńskie szkoły średnie oraz Gimnazjum z Czeskiego Cieszyna, łącznie zostało wystawionych 8 dwuosobowych drużyn.  fot: FJDDodaj do Facebook

Co wiemy o chemii? Szkolny konkurs "Podchody chemiczne"

Fryderyk Dral
Co wiemy o chemii? Szkolny konkurs "Podchody chemiczne"


Co wiemy o chemii? Szkolny konkurs "Podchody chemiczne"


Co wiemy o chemii? Szkolny konkurs "Podchody chemiczne"

W środę, 9 października Cieszyński Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, przy współpracy Koła Młodych Chemików przy LOTE, zorganizował dla szkół średnich już 7. edycję “Dnia Chemii”.

W tym roku konkurs miał formę “Podchodów Chemicznych”, w czasie których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat wykorzystania chemii w praktyce. Celem organizatora było jak zwykle popularyzowanie chemii wśród młodzieży, oraz rozwijanie zainteresowań chemicznych. Konkurs miał także na celu zmotywowanie uczniów do poszerzania swoich wiadomości, a także mobilizowanie do samodzielnej pracy oraz zdobywania osobistych sukcesów.

Do konkursu zgłosiły się cztery cieszyńskie szkoły średnie oraz gimnazjum z Czeskiego Cieszyna, łącznie zostało wystawionych 8 dwuosobowych drużyn. Podchody rozpoczęły się o godz. 10:00 w różnych miejscach Cieszyna w których uczestnicy odpowiadali na pytania testowe z jednoczesnym zbieraniem punktów.

O godz. 13:00 w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste zakończenie konkursu, gdzie w obecności przedstawicieli władz powiatu i miasta Cieszyna ogłoszone zostały wyniki. Zwycięzcy “Podchodów Chemicznych”, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali cenne nagrody, a pozostali inne upominki. Każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa. Uroczystość zakończył występ młodzieżowego chóru.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama