, poniedziałek 1 marca 2021
Rząd zamyka cmentarze od soboty
Podczas piątkowej konferencji prasowej polskiego rządu zaprezentowane zostały kolejne obostrzenia, które wejdą w życie w sobotę, 31 października. Najważniejsza decyzja rządu dotyczy zamknięcia cmentarzy.  fot: Pixabay.comDodaj do Facebook

Rząd zamyka cmentarze od soboty

MM
Podczas piątkowej konferencji prasowej polskiego rządu zaprezentowane zostały kolejne obostrzenia, które wejdą w życie w sobotę, 31 października. Najważniejsza decyzja rządu dotyczy zamknięcia cmentarzy.

- Reagujemy na szybko zmieniającą się sytuację epidemiologiczną. Za wszelką cenę chcemy odsunąć wizję całkowitego zamknięcia gospodarki. Podejmujemy kolejne kroki w celu zmniejszenia przyrostu zachorowań. W walce z koronawirusem musimy ograniczyć mobilność społeczną i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. Seniorów prosimy, aby w tym trudnym czasie pozostali w domu - czytamy w komunikacie na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Cmentarze zostaną zamknięte już w sobotę, 31 października, a brak możliwości odwiedzenia grobów najbliższych obowiązywać będzie także 1 i 2 listopada. W tym czasie będą mogły odbywać się natomiast pogrzeby.

W ramach wprowadzonych ograniczeń wprowadzona została zasada pracy administracji publicznej w systemie zdalnym. - Tam, gdzie jest to możliwe w administracji publicznej, zalecamy pracę w systemie zdalnym. Dzięki procesowi cyfryzacji usług, obywatele w wielu przypadkach mogą załatwić sprawy urzędowe przez Internet. Podkreślamy, że wszystkie niezbędne do życia i funkcjonowania usługi będą dostępne - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama