, czwartek 9 kwietnia 2020
Matematyczne Laboratorium zaprasza!
„Matematyczne Laboratorium” to przede wszystkim przestrzeń, w której dzieci mogą swobodnie zaspokajać swoją naturalną potrzebę odkrywania matematycznego świata.  fot: arch.Stowarzyszenie "Twórczy rozwój"Dodaj do Facebook

Matematyczne Laboratorium zaprasza!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Matematyczne Laboratorium zaprasza!

. Matematyka jest wszędzie! Dlatego najlepiej się z nią zaprzyjaźnić i czerpać z tej znajomości przyjemność i korzyści.


Matematyczne Laboratorium zaprasza!

. Mało kto wie, że więcej niż połowa przedszkolaków w Polsce wykazuje się wysokim poziomem uzdolnień matematycznych. Z badań wynika, że wybitne uzdolnienia matematyczne manifestuje co piąty pięciolatek i co czwarty sześciolatek, jednak już tylko co ósmy siedmiolatek, który rozpoczął edukacje szkolną.


Matematyczne Laboratorium zaprasza!

Matematyczne Laboratorium” to przede wszystkim przestrzeń, w której dzieci mogą swobodnie zaspokajać swoją naturalną potrzebę odkrywania matematycznego świata. Wybrano i zgromadzono najlepsze klocki i zabawki matematyczne, z których mogą bezpłatnie korzystać odwiedzające to miejsce dzieci, już od 2 roku życia.

Wielu ludziom matematyka kojarzy się z czasami szkolnymi i niestety, nie są to miłe wspomnienia. Negatywne nastawienie do matematyki rodzice często przekazują swoim dzieciom, przez co królowa nauk traci sympatyków. Tymczasem matematyka to cały otaczający nas świat! Potrzebujemy jej, aby zaplanować codzienne wydatki, obliczyć czas podróży, przygotować obiad, zamontować półkę czy też skomponować melodię. Matematyka jest wszędzie! Dlatego najlepiej się z nią zaprzyjaźnić i czerpać z tej znajomości przyjemność i korzyści.

Taka idea przyświecała twórcom Matematycznego Laboratorium w Cieszynie.

- Zależało nam na odczarowaniu złej sławy matematyki i stworzeniu miejsca, w którym dzieci już od najmłodszych lat będą mogły rozwijać kompetencje matematyczne – mówi Joanna Brenicka, prezes Stowarzyszenia „Twórczy Rozwój” i koordynator projektu „Matematyczne Laboratorium – miejsce wsparcia edukacji matematycznej oraz rozwoju dzieci i ich przewodników”, finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Jak powstało „Matematyczne Laboratorium”?

- Nasza przygoda rozpoczęła się od klocków, które kilka lat temu podbiły nasze serca. Obie od lat pracujemy z dziećmi, wymyśliłyśmy więc warsztaty z klockami. Początkowo miały one charakter okazjonalny i ich celem była przede wszystkim dobra zabawa. Z każdą zorganizowaną formą coraz wyraźniej dostrzegałyśmy edukacyjny potencjał klocków. Zaczęłyśmy więc bardziej interesować się zagadnieniami kompetencji matematycznych dzieci. I wtedy dziecięca matematyka pochłonęła nas zupełnie. Mało kto wie, że więcej niż połowa przedszkolaków w Polsce wykazuje się wysokim poziomem uzdolnień matematycznych. Z badań wynika, że wybitne uzdolnienia matematyczne manifestuje co piąty pięciolatek i co czwarty sześciolatek, jednak już tylko co ósmy siedmiolatek, który rozpoczął edukacje szkolną. Dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, by temu przeciwdziałać? „Matematyczne Laboratorium” jest efektem poszukiwań odpowiedzi na te pytania- podkreśla prezes Stowarzyszenia.

„Matematyczne Laboratorium” to przede wszystkim przestrzeń, w której dzieci mogą swobodnie zaspokajać swoją naturalną potrzebę odkrywania matematycznego świata. Wybrano i zgromadzono najlepsze klocki i zabawki matematyczne, z których mogą bezpłatnie korzystać odwiedzające to miejsce dzieci, już od 2 roku życia. Prowadzone są także warsztaty w ramach autorskiego programu edukacyjnego „Matematyczna Przygoda” oraz warsztaty dla grup szkolnych i przedszkolnych. Sporo uwagi poświęca się także rodzicom, podpowiadając im jak wspierać rozwój matematycznego myślenia dzieci w domu.

Szczegółowy harmonogram działań:

Matematyczna Przygoda: nabór do drugiego cyklu programu w styczniu 2020
Laboratorium Malucha: poniedziałek 9.30-11.30 (dzieci od 2 do 4 lat, razem z rodzicem, nie obowiązują zapisy)
Otwarte Laboratorium: środa 14.00-18.00 (dzieci od 4 do 10 lat, razem z rodzicem, nie obowiązują zapisy)
Laboratorium Grupowe: wtorek, piątek 9.00-12.00 (grupy od 5 do 9 lat, obowiązuje rezerwacja terminu)
Udział w zajęciach w ramach projektu jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronach: www.tworczyrozwoj.pl i www.facebook.com/StowarzyszenieTworczyRozwoj/

Stowarzyszenie Twórczy Rozwój, ul. Srebrna 8 w Cieszynie, tel. 517 158 318 lub 503 772 741

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama