, piątek 4 grudnia 2020
IMGW ostrzega: Burze i wzrost poziomu wody w rzekach
W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym prognozowany jest wzrost poziomu wody w rzekach. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

IMGW ostrzega: Burze i wzrost poziomu wody w rzekach

MB
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o wzroście poziomu wód w rzekach oraz burzach z gradem, które wystąpią na terenie województwa śląskiego.

W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym do godzin nocnych w zlewniach: Małej Wisły, Brynicy, Przemszy, Soły po kaskadę, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły i w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa prognozowany jest wzrost poziomu wody, w strefie stanów średnich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska zostało oszacowane na 70%.

Od południa do godzin nocnych prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama