, czwartek 21 listopada 2019
BEZPŁATNA NAUKA W PUBLICZNYM STUDIUM MEDYCZNYM
Nabór do Publicznego Studium Medycznego trwa. fot: arch gazetacodziennaDodaj do Facebook

BEZPŁATNA NAUKA W PUBLICZNYM STUDIUM MEDYCZNYM

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
BEZPŁATNA NAUKA W PUBLICZNYM STUDIUM MEDYCZNYM

W Szkole Organizacji i Zarządzania (SOiZ) w  Cieszynie przy ul. Mała Łąka 10 od 01.09.2013 funkcjonuje Publiczne Studium Medyczne (PSM) jako szkoła b e z p ł a t n a. PSM zastąpiło niepubliczną szkołę policealną kształcącą w kierunkach medycznych od 2006 roku.

Zainteresowanie uczniów i słuchaczy nauką na kierunkach medyczno-społecznych jest bardzo duże, ponieważ jest to jedyna placówka oświatowa prowadząca tego typu kształcenie na terenie powiatu cieszyńskiego. Poza tym pracownicy z wykształceniem medycznym i medyczno-społecznym przy obecnym starzejącym się społeczeństwie są i będą poszukiwani na rynku pracy.

Nauka jest bezpłatna przez cały cykl kształcenia, co stwarza szanse na podniesienie kwalifikacji czy zdobycie nowych, wszystkim osobom zainteresowanym. Kształcenie odbywa się w systemie zaocznym lub stacjonarnym i trwa 1 rok lub 2 lata w zależności od kierunku. Nauka w szkole kończy się egzaminem państwowym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe i uzyskaniem dyplomu w danym zawodzie. Zdawalność naszych absolwentów wynosi 100%. Absolwenci otrzymują również certyfikat w języku polskim i angielskim, uprawniający do pracy w krajach Unii Europejskiej. Dotychczas kwalifikacje w zawodach medyczno-społecznych uzyskało prawie 500 absolwentów.

Co roku szkoła poszerza ofertę edukacyjną uwzględniając potrzeby nie tylko lokalnego rynku pracy. Bogata oferta kształcenia uwzględnia preferencje przyszłych słuchaczy i pracodawców. Słuchacze mogą zdobywać nowe kwalifikacje w zawodach medyczno-społecznych tj.:

- opiekun medyczny,
- opiekunka dziecięca,
- terapeuta zajęciowy,
- asystentka stomatologiczna,
- higienistka stomatologiczna,
- asystent osoby niepełnosprawnej,
- opiekunka środowiskowa,
- opiekun w domu pomocy społecznej,
- technik masażysta,
- technik farmaceutyczny,
- technik sterylizacji medycznej,
- technik bezpieczeństwa i higieny pracy,
- technik ochrony fizycznej osób i mienia.

Szczegóły na www.soiz.pl

Słuchacze mają do dyspozycji pracownie i klasopracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny i niezbędne pomoce naukowo-dydaktyczne.
W  bardzo dobrze wyposażonych pracowniach zabiegów higienicznych, stomatologicznej, masażu czy farmakologicznej słuchacze doskonalą swoje umiejętności poprzez łączenie teorii z praktyką. Nabywają umiejętności niezbędne do wykonywania pracy w wybranym zawodzie.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w Publicznym Studium Medycznym zatrudnieni są nauczyciele o najwyższych kwalifikacjach w swoim wykonywanym zawodzie.

Jesteśmy szkołą na wskroś nowoczesną i nowatorską. Jesteśmy przygotowani do podejmowania zadań w nowoczesnym kraju. Nie boimy się trudnych wyzwań i zadań. Wiemy jak - i potrafimy przygotować każdego, kto ma potrzebę pracy w bardzo odpowiedzialnym, obdarzonym wielkim zaufaniem społecznym zawodzie medycznym – podkreśla dr Marta Hławiczka, nauczyciel w PSM.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama