, środa 3 czerwca 2020
Z okien Wiślańskiej i Ustrońskiej Ciuchci…
Widok zielonej Ciuchci mieszkańców Ustronia i Wisły już nie zaskakuje. fot: mat.dtsportDodaj do Facebook

Z okien Wiślańskiej i Ustrońskiej Ciuchci…

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Z okien Wiślańskiej i Ustrońskiej Ciuchci…

mat. dtsport

Mieszkańców Ustronia i Wisły nie zaskakuje juz widok pędzącej po bulwarach, drogach i szlakach zielonej Ciuchci. Jeżdżące kolejki turystyczne na stałe wpisały się w beskidzki krajobraz. Oglądają się za nimi mijani turyści, kiedy wiozą pasażerów do najbardziej urokliwych zakątków Beskidów.

Początki Ciuchci to rok 2002. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Dla bezpieczeństwa wagoniki są zamknięte, przeszklone, w chłodne dni ogrzewane zaś otwarte w upały. W trakcie przejażdżki z głośników płyną informacje na temat historii zarówno tej dawnej, jak i bardziej współczesnej.

Ciuchcie stacjonują zawsze w tym samym miejscu. Wiślańska Ciuchcia ma postój w centrum, na ulicy 1 maja, tuz przy Rynku. W Ustroniu na pasażerów kolejka czeka na ul. Nadrzecznej, obok Karczmy Góralskiej. Kursują według rozkładu jazdy, który zawsze jest dostępny w punkcie sprzedaży biletów. Informacji można też zasięgnąć pod numerem telefonu 515 950 168.

Na trasie Wiślańskiej Ciuchci znajdziemy między innymi Skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz Małą i Dużą Zaporę w Wiśle Czarne. Ciuchcia zawiezie nas do Zameczku Prezydenckiego, gdzie jest czas na kawę i pyszne ciasto. Można też odwiedzić Dolinę Łabajową z kompleksem nieczynnych już małych skoczni narciarskich, na których ćwiczyli nasi mistrzowie, bądź zobaczyć jeden z największych w Polsce wiaduktów kolejowych. Kolejki pokonują również trasę wiodącą na Kubalonkę. Nieco poniżej przełęczy czeka na zwiedzanie zabytkowy, drewniany kościółek pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Atrakcji do zwiedzania z pewnością nie brakuje. Już sam przejazd Wiślańską Ciuchcią jest przygodą samą w sobie –szczególnie dla najmłodszych. Jeśli ktoś chciałby skorzystać, warto zarezerwować sobie miejsce dzień przed planowaną wycieczką. Wówczas będziemy mieć pewność, że w kolejce czeka na nas miejsce.

Ustrońska Ciuchcia podczas Otwarcia Sezonu Uzdrowiskowego proponuje oprócz wyjazdów na Równicę i wycieczek do Wisły specjalne kursy trasami ułatwiającymi mieszkańcom i turystom dotarcie do Centrum Ustronia i Amfiteatru. Trasy biegną z dzielnicy z Zawodzia oraz Jaszowca.

Korzystanie z kolejki turystycznej to bardzo atrakcyjny sposób na wakacyjne zwiedzanie popularnych miejsc, bez używania samochodu. Ciuchcie mogą przewieźć jednorazowo nawet 230 pasażerów, co z całą pewnością odciąża ruch w i tak zatłoczonych beskidzkich kurortach. Grupy zorganizowane mogą liczyć również na to, że kolejka zabierze ich z miejsca zakwaterowania a nawet odstawi na miejsce.

Wiślańska Ciuchcia
ul. 1 maja, Wisła (obok Rynku)
tel. 515 950 168

Ustrońska Ciuchcia
ul. Nadrzeczna, Ustroń
tel. 500 230 091

D.T. SPORT s.c.
J. GACZKOWSKI, K. POLOCZEK, R. ARSENICZ
43-460 Wisła,
ul. Wyzwolenia 106
www.dtsport.p
biuro@dtsport.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama