, czwartek 21 listopada 2019
Przystanek Głęboka 17 Naleśnikarnia i Restauracja
Jednym z przystanków był ALTER MARKT Stary Targ, przy którym dziś znajdziemy Naleśnikarnię i Restaurację PRZYSTANEK Głęboka 17.  fot: SPOTDodaj do Facebook

Przystanek Głęboka 17 Naleśnikarnia i Restauracja

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Przystanek Głęboka 17 Naleśnikarnia i Restauracja


Przystanek Głęboka 17 Naleśnikarnia i Restauracja


Przystanek Głęboka 17 Naleśnikarnia i Restauracja

Tramwaj cieszyński to historia, która żyje nie tylko we wspomnieniach. Wprawdzie ostatni kurs wąskotorówka wykonała 2 kwietnia 1921 roku, ale poszukujący jej śladów w Cieszynie nie będą rozczarowani. Na trasie przejazdu o łącznej długości 1793 metrów wiodącej od ul. Bielskiej aż do stacji kolejowej po drugiej stronie Olzy znajdowało się 12 przystanków. Jednym z nich był ALTER MARKT Stary Targ, przy którym dziś znajdziemy Naleśnikarnię i Restaurację PRZYSTANEK Głęboka 17.

To właśnie w tym miejscu, stara cieszyńska kamienica, przy ulicy Głębokiej pod numerem 17, pod podcieniami, ukryła restaurację, której powierzchnia zaskakuje wyjątkową głębią dając wrażenie imponującej przestrzeni oraz Ogródek Letni pokazujący ulice Głęboką.
W kameralnych wnętrzach, blisko wejścia, stoi urocza ławeczka z latarniami upamiętniająca miejsce tramwajowego przystanku i przywołująca ducha dawnych lat. Warto na niej przysiąść, by poczuć magię miejsca i przenieść się choć na chwilę w czasy tramwajowych przejażdżek po mieście...
Pan Remigiusz buduje to, co najważniejsze w restauracji, pyszną kuchnię, na czele której stoi Szefowa Kuchni Pani Małgorzata, doglądająca każdej potrawy, by zarówno wyglądała, jak i smakowała. Obok tradycyjnych dań restauracja serwuje szeroki wybór naleśników.

Tutaj znajdziemy zarówno naleśniki będące konkretnym, sycącym posiłkiem, jak i wykwintne, słodkie desery. Tradycyjna formuła często kryje intrygujące wnętrze, które nie zawiedzie także poszukiwaczy awangardowych smaków! Zaskakujące połączenia ciasta naleśnikowego, sera pleśniowego, gruszki z sosem miodowo-musztardowym, to, jak twierdzą bywalcy, raj dla podniebienia. Nawet Ci, którzy na co dzień nie przepadają za naleśnikami są pozytywnie zaskoczeni. W ofercie pancakes, naleśniki deserowe, wytrawne, holenderskie.

Restauracja zaprasza nie tylko na obiady, ale i śniadania.
Organizuje również imprezy okolicznościowe.

Telefon: 788 348 220

Poniedziałek 10:00 – 20:00
Wtorek 10:00 – 20:00
Środa 10:00 – 20:00
Czwartek 10:00 – 20:00
Piątek 10:00 – 22:00
Sobota 10:00 – 22:00
Niedziela 11:00 – 20:00

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama