, czwartek 20 luty 2020
Arkadia – kraina wiecznego szczęścia
Przekraczając bramę restauracji Skalny Młyn znajdujemy się w idyllicznej krainie sielankowej szczęśliwości, miejscu pełnym uroku i czaru. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Arkadia – kraina wiecznego szczęścia

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Arkadia – kraina wiecznego szczęścia

Centralne miejsce wśród skał zajmuje napędzane wodą koło młyńskie.


Arkadia – kraina wiecznego szczęścia

W centralnym miejscu sali uwagę przyciąga wóz załadowany beczkami, aż chce się usiąść przy stole w oczekiwaniu na dzban pełen wina.


Arkadia – kraina wiecznego szczęścia

Przekraczając próg sali restauracyjnej widzimy stylowe, jasne wnętrze, w którym dominuje stare drewno i cegły.

Arkadia – kraina wiecznego szczęścia, ziemski raj, w którym króluje spokój i harmonia. Podobno nie istnieje, a jednak... Przekraczając bramę restauracji Skalny Młyn znajdujemy się w idyllicznej krainie sielankowej szczęśliwości, miejscu pełnym uroku i czaru. Położona na trasie prowadzącej do Ustronia, przyciąga spojrzenia. Architektura wkomponowana w naturalną zieleń, zaskakuje niepowtarzalnym stylem. Całość przemyślana i precyzyjnie zaplanowana daje poczucie ładu i przenosi w świat, za którym tęsknimy od niepamiętnych czasów. Czyż nie dlatego poeci wymyślili Arkadię?

Ogród z bogatą roślinnością wprost wzywa, by po nim spacerować. Centralne miejsce wśród skał zajmuje napędzane wodą koło młyńskie. To ono sprawia, że jak żywe jawią się obrazy szczęśliwej, dawnej wsi. Szum wody napawa spokojem i beztroską. Tylko patrzeć jak z zza rogu wyłoni się urocza pasterka z koszykiem pełnym smakowitości na ręku i zaprosi, by usiąść w cieniu drzewa. Drewno, kamienne mury, stare gonty, wszystko to buduje niezwykły klimat. Wzmacniają go roślinne malowidła na budynku restauracji, delikatne, pastelowe, które są niejako tajemniczą zapowiedzią tego co wewnątrz. Przekraczając próg sali restauracyjnej widzimy stylowe, jasne wnętrze, w którym dominuje stare drewno i cegły. Na ścianach i sufitach malowidła, przywodzące na myśl malarstwo François Boucher'a i Jean-Honoré Fragonard'a, dają poczucie radości i błogostanu. I to jedyne w swoim rodzaju drzewo wkomponowane w budynek, stojące na parterze, i pnące się przez piętro, by „wyrosnąć” ponad dach! Niebywałe!

W centralnym miejscu sali uwagę przyciąga wóz załadowany beczkami, aż chce się usiąść przy stole w oczekiwaniu na dzban pełen wina. Biesiadowanie można rozpocząć od przystawki. W menu tatar z polędwicy wołowej czy ser górski z żurawiną. Wśród specjalności szefa kuchni znajdziemy pierś z kaczki na grzybowym pęczaku czy pieczonego lucjana. W karcie szeroki wybór dań od tradycyjnych, domowych zup przez dania mięsne, ryby do wykwintnych deserów. Wśród nich przykuwają uwagę lody waniliowe na śliwkach duszonych z krupnikiem. Obfity obiad można zakończyć aromatyczną kawą San Salvador. Idylla!

Do dyspozycji gości oddane są dwie sale, dolna z tarasem i górna, zaplanowana na organizację imprez okolicznościowych. Na uboczu w górnej sali jest też wyjątkowy zakątek z podłogą z czarnego dębu przeznaczony na mniejsze spotkania, konferencje czy szkolenia.
Szkoda tylko, że nie można zaszyć się tam na dłużej, ale może już niedługo...

ul. Katowicka 211
43-450 Ustroń
+48 730 105 599
+48 530 722 722

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Piekne!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama