, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Jaki stadion w Cieszynie? Jest decyzja!
Po licznych spotkaniach z samorządowcami i przedstawicielami sportu wiemy, która z rozważanych opcji została wybrana. fot: FJDDodaj do Facebook

Jaki stadion w Cieszynie? Jest decyzja!

DR
Zapadła decyzja dotycząca budowy stadionu lekkoatletycznego w miejscu dotychczasowego stadionu miejskiego przy al. J. Łyska w Cieszynie. Temat był poruszany już od dłuższego czasu. Na marcowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna Burmistrz otrzymał zielone światło, dzięki któremu można było podjąć kolejne kroki. Po licznych spotkaniach z samorządowcami i przedstawicielami sportu wiemy, która z rozważanych opcji została wybrana.

Będzie to stadion 5 klasy z czterema torami po okręgu i sześcioma na prostej, posiadający naturalną nawierzchnię. Tego typu stadion jest mniejszą i znacznie skromniejszą opcją. Pod lupę brano również projekt stadionu 4 kategorii z sześcioma torami po okręgu i ośmioma po prostej, rowem z wodą do biegu z przeszkodami, oddzielnymi, dwukierunkowymi rozbiegami i zeskoczniami do skoku w dal i trójskoku, dwukierunkowymi rozbiegami do skoku wzwyż i o tyczce, rzutniami do rzutu dyskiem, młotem, oszczepem i pchnięcia kulą oraz trybunami, które pomieszczą minimum 500 widzów. Natomiast stadion, który ma się znaleźć w Cieszynie, oprócz wcześniej wspomnianych bieżni będzie posiadał rozbieg do skoku w dal, wzwyż i o tyczce, rzutnie do rzutu dyskiem, młotem, oszczepem i pchnięcia kulą oraz trybuny dla minimum 100 kibiców.

Cieszę się, że przeprowadziliśmy taką bardzo gruntowną analizę tego projektu. Wprawdzie cały czas jeszcze analizujemy wszystkie aspekty i możliwości. Nie chcemy pominąć żadnego detalu, bo jest to duże przedsięwzięcie. Zależy nam więc, by projekt ten był dobrze przygotowany, przewidując użytkowanie tego stadionu przez osoby niepełnosprawne. Wynik, który udało się osiągnąć, jest swego rodzaju kompromisem miejsca, które mieliśmy do dyspozycji, lokalizacji szeroko rozumianej w tym a nie w innym punkcie Cieszyna oraz pewnych oczekiwań (w dobrym tego słowa znaczeniu) i ambicji cieszyniaków − mówi burmistrz Ryszard Macura.

Burmistrz zaznacza, że dodatkowo stadion będzie pełnił rolę boiska piłkarskiego. Jednak przede wszystkim ma on służyć lekkoatletom podczas zawodów okręgowych, lokalnych lub szkolnych.

Bardzo często podkreślam, że lekkoatletyka jest królową sportu i powinniśmy stworzyć dla kilkutysięcznej rzeszy młodych ludzi odpowiednie warunki do uprawiania tej dyscypliny. Myślę, że doczekamy się, jeżeli nie w następnym to w kolejnym roku, budowy stadionu lekkoatletycznego z możliwością rozgrywania również meczy piłkarskich. Miasto jest na dobrym rozwojowym etapie i przekonuję ciągle radnych do tego, że powinien być to nasz kierunek. Stąd jestem im wdzięczny, za podjęcie decyzji o budowie stadionu lekkoatletycznego, bo to jest kolejny etap rewitalizacji całej przestrzeni − dodaje burmistrz.

Ten wybór przekreśla jednak szansę na budowę stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia. Takiego, który mógłby spełnić wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki a w przyszłości być miejscem rozgrywania nawet Mistrzostw Polski.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"− Cieszę się, że przeprowadziliśmy taką bardzo gruntowną analizę tego projektu."

Nosz kufa jeszcze premie sobie przyznajcie za analize

Ale za to będą mogły odbywać się tam pielgrzymki...

wygra bylejakość i rozwiązanie po najmniejszej linii oporu.... ten stadionik nie będzie się liczył w żadnych sensownych zawodach....

Nie zgadzam się. To bardzo dobrze, że zwyciężył pragmatyzm, a nie megalomania władzy. Po cóż nam stadion wybudowany z rozmachem? Czy w Cieszynie będą zawody o skali krajowej? Jeśli komuś się to marzyło, to niech wypije szklankę zimnej wody i przypomni sobie lotniska w Radomiu, Lublinie i Gdyni. To będzie wspaniały stadion na zawody międzyszkolne oraz na zajęcia WF-u. I o to chodzi!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama