, poniedziałek 29 kwietnia 2024
Charytatywny bieg Cieszyńska Ósemka z rekordową frekwencją
W charytatywnym biegu wzięło udział ponad trzystu mieszkańców regionu.  fot: Marcin Mońka

Dodaj do Facebook

Po raz czwarty dystans dzielący Trzyniec z Czeskim Cieszynem pokonali uczestnicy biegu Těšínská osmička. Jednak nie wynik sportowy był w nim najważniejszy. O wiele istotniejsza okazała się frekwencja, dzięki której udało się zebrać niemal 100 tys. koron czeskich, które zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację trójki małych mieszkanek regionu.

Na starcie tegorocznej Cieszyńskiej Ósemki stanęło ok. 350 uczestników, dla większości z nich od wyniku sportowego ważniejszy był cel. Tak duże zainteresowanie biegiem sprawiło, że nie tylko udało się pobić rekord frekwencyjny, ale również zebrać rekordową sumę pieniędzy. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na pomoc w powrocie do zdrowia trzech małych mieszkanek regionu: dwuletniej Nelinki z Karwiny, czteroletniej Pavlínki z Dziećmorowic oraz pięcioletniej Klarki z Trzyńca.

W zawodach, choć wynik nie był tu najważniejszy, zwyciężył pięcioboista Marek Grycz, jeden z gości specjalnych wydarzenia, obok judoki i olimpijczyka Lukáša Krpálka. Dystans niemal 8 i pół kilometra zwycięzca pokonał w czasie 29 minut i 30 sekund. - Nie chciałbym oceniać zawodów z pozycji człowieka, który je wygrał, lecz z pozycji człowieka, który chciał uczynić dobrą rzecz. Dla sportowca to najwspanialsza sprawa, gdy może pomagać swojej społeczności właśnie poprzez sport - mówił po przekroczeniu linii meta zwycięzca biegu. W wydarzeniu wzięli również udział hokeiści HC Stalownicy Trzyniec, którzy w Parku im. Adama Sikory w Czeskim Cieszynie, gdzie finiszowali uczestnicy zawodów, pojawili się z Pucharem Masaryka, nagrodą za zwycięstwo w sezonie 2022.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.