, piątek 10 lipca 2020
Premier podał datę wyborów samorządowych
Kadencje przedstawicieli samorządów kończą się dokładnie 16 listopada 2018 r. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Premier podał datę wyborów samorządowych

DR
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił termin wyborów samorządowych na 21 października br. Tego dnia głosować będziemy na radnych miast, powiatów, sejmiku województwa, a w pierwszej turze na burmistrzów, wójtów i prezydentów. Druga tura dwa tygodnie później.

Kadencje przedstawicieli samorządów kończą się dokładnie 16 listopada 2018 r. Prezes Rady Ministrów ma obowiązek zarządzić termin wyborów nie wcześniej niż na 4 miesiące i nie później niż na 3 miesiące przed upływem kadencji rad. Data wyborów przypada na dzień wolny od pracy, ale nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 7 dni przed upływem kadencji rad. Premier miał do wyboru trzy terminy: 21 i 28 października oraz 4 listopada. Ostatecznie zdecydował się na 21 października. W tą niedzielę obowiązywać będzie zakaz handlu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama