, sobota 27 kwietnia 2024
Wspomóż rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Cieszynie. Przekaż nam 1% podatku



Dodaj do Facebook

Wspomóż rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Cieszynie. Przekaż nam 1% podatku

Stowarzyszenie "Nasze Dzieci"
Wspomóż rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Cieszynie. Przekaż nam 1% podatku


Wspomóż rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Cieszynie. Przekaż nam 1% podatku


Wspomóż rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Cieszynie. Przekaż nam 1% podatku


Wspomóż rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Cieszynie. Przekaż nam 1% podatku

Stowarzyszenie na Rzecz Harmonijnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Nasze Dzieci" w Cieszynie działa w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie od maja 2008 roku. Jego działalność ukierunkowana jest na wpieranie w rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz działalność na rzecz w/w placówki oświatowej. W 2010 roku Stowarzyszenie uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) dzięki czemu możliwe jest przekazywanie nam 1% podatku.

- Głównym celem naszego Stowarzyszenia jest działanie na rzecz tworzenia warunków do możliwie jak najpełniejszego fizycznego i osobowego rozwoju dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz różnego rodzaju dysfunkcjami, dla ich godnego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz pomoc ich rodzicom. Swoją działalnością przede wszystkim wspieramy dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Szkolono-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Naszą misję realizujemy poprzez działalność społeczną, oświatową, kulturową i informacyjną - wyjaśnia Anna Woźniak, prezes Stowarzyszenia "Nasze Dzieci".

Cele szczegółowe Stowarzyszenia opracowane zostały w oparciu o potrzeby w/w placówki i jej podopiecznych a obejmują: inspirowanie, aktywizowanie i integrowanie uczniów na rzecz wszechstronnego rozwoju szkoły, wspieranie ich aktywności i inicjatyw, umożliwianie uczniom rozwijania zainteresowań, uzdolnień i umiejętności. Dbanie o ich rozwój twórczy, kształtowanie postaw świadomego odbioru dóbr kultury narodowej, zapoznawanie wychowanków zespołu szkolnego z dobrami kultury regionalnej oraz kulturą innych narodów, mniejszości narodowych, etnicznych, wyznaniowych przez, kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur. Stwarzanie możliwości rozwoju zawodowego młodzieży, integrowanie i aktywizowanie społeczności lokalnej, szczególnie środowiska dzieci i młodzieży, propagowanie aktywnego i twórczego spędzania przez wychowanków czasu w ZPSWR oraz czasu wolnego, pozaszkolnego, wspieranie ich rozwoju psychofizycznego i sportowego.

Dokumentowanie i popularyzowanie dorobku szkoły, kultywowanie jej tradycji oświatowych i kulturalnych, współdziałanie z regionalnymi ośrodkami kultury, inicjowanie działań propagujących szeroko rozumianą higienę zdrowia psychicznego, wspieranie rodzin w realizacji funkcji wychowawczej wobec niepełnosprawnego dziecka, popularyzowanie wiedzy na temat edukacji, wychowania i problematyki niepełnosprawności, inicjowanie i organizowanie ofiarności publicznej.

- Swoje cele Stowarzyszenie realizuje poprzez tworzenie i wyposażanie zaplecza dydaktycznego ZPSWR, poprzez założenie i prowadzenie specjalistycznych pracowni i warsztatów, pozwalających uczniom zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną, potrzebną do samodzielnego życia; działalność w zakresie wsparcia, poradnictwa i terapii pedagogicznej, psychologicznej, zawodowej i logopedycznej dla dzieci, młodzieży oraz rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych - mówi Anna Woźniak.

- Prowadzimy działalność profilaktyczną zapobiegającą społecznej degradacji-tworzymy i realizujemy programy profilaktyczne dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, realizujemy działania psychoedukacyjne, współpracujemy z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi dla dzieci i młodzieży oraz poradniami prowadzącymi terapię i psychoterapię w zakresie wspierania rozwoju dzieci i młodzieży. Prowadzimy działalność w zakresie rozwoju zawodowego młodzieży poprzez realizację różnego rodzaju zajęć i warsztatów, organizowanie spotkań z młodymi osobami niepełnosprawnymi, które osiągnęły sukces na rynku pracy oraz spotkań i warsztatów z doradcami zawodowymi, współpracę z Urzędem Pracy, stwarzanie możliwości podjęcia pracy. Prowadzimy również działalność sportowo-rekreacyjną oraz popularyzatorską, informacyjną i szkoleniową w zakresie edukacji, wychowania i problematyki niepełnosprawności. Nawiązujemy także szeroką współpracę ze środowiskiem lokalnym, osobami fizycznymi i prawnymi z kraju i zagranicy w zakresie realizacji celów Stowarzyszenia. Prowadzimy dokumentację zjawisk życia kulturalnego i artystycznego, a także tworzymy systemy informacyjne - wyjaśnia szczegółowo prezes Stowarzyszenia.

- Jednym z najistotniejszych naszych działań jest pozyskiwanie i efektywne wykorzystywanie środków finansowych oraz rzeczowych na realizację celów Stowarzyszenia. Aplikujemy o środki finansowe do Urzędu Gminy Cieszyn i Starostwa Powiatowego w Cieszynie, czego efektem jest realizacja wielu ciekawych projektów z zakresu edukacji, promocji zdrowia, pomocy społecznej, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, upowszechniania kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa, upowszechniania kultury, aktywizacji zawodowej. Dzięki tym projektom dzieci i młodzież biorą udział w wielu wartościowych i efektywnych zajęciach, warsztatach, wycieczkach, mają szansę na udział w wyjazdach wakacyjnych; mogą korzystać z nowych pomocy dydaktycznych i sprzętu, który dzięki projektom udaje się zakupić - dodaje Woźniak.

Stowarzyszenie na Rzecz Harmonijnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Nasze Dzieci" w Cieszynie wraz z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie współorganizuje koncerty charytatywne w celu pozyskania środków na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego dla ZPSWR. - Podejmujemy wszelkie działania zmierzające do rozwoju bazy materialnej, technicznej i organizacyjnej służącej dobru ZPSWR i jego podopiecznych - wyjaśnia Anna Woźniak.

Aby przekazać nam 1% nie trzeba nic wpłacać. Wystarczy w deklaracji PIT znaleźć część zatytułowaną: "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego", gdzie wpisujemy nazwę organizacji, podajemy jej numer KRS i kwotę 1% podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół. W naszym przypadku należy wpisać nazwę: "STOWARZYSZENIE NA RZECZ HARMONIJNEGO ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY "NASZE DZIECI" oraz numer KRS: 0000304302

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia na Rzecz Harmonijnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Nasze Dzieci" w Cieszynie, można znaleźć na stronie: www.naszedzieci.cieszyn.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama