, czwartek 2 maja 2024
Z całego świata na naukę do Cieszyna
W tegorocznej edycji letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej swój udział potwierdziło 150 miłośników naszej mowy. fot: www.facebook.com/SJiKPUS



Dodaj do Facebook

Z całego świata na naukę do Cieszyna

SM
W dniach od 29 lipca do 25 sierpnia w kampusie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie trwać będzie XXIV edycja letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej oraz XXIII warsztaty polonistyczne.

W tegorocznej edycji letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej swój udział potwierdziło 150 miłośników naszej mowy m.in. z Brazylii, Hiszpanii, Korei Południowej i Północnej, Litwy, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Włoch. Szczegółowy program letniej szkoły obejmuje kurs języka polskiego, seminarium "Wiedza o Polsce", program kulturalny, liczne wycieczki oraz sporą dawkę rekreacji. - Cieszyńskie kursy obejmują zarówno intensywną naukę języka polskiego, ale również gwarantują możliwość poszerzania wiedzy z zakresu języka, literatury, kultury, historii i sytuacji politycznej Polski. Letnia szkoła i warsztaty polonistyczne zapewniają szereg atrakcji, dzięki którym nikt w Cieszynie nie będzie się nudził, ale aktywnie poznawał język polski - wyjaśnia Anna Gałęziowska-Krzystolik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego i dodaje: - Studenci wystąpią więc w Teatrzyku poezji dziecięcej, nauczą się polskich piosenek biesiadnych, zaprezentują się podczas konkursu Mam talent, wezmą udział w wycieczce do Pszczyny, Krakowa i w Beskidy, przetłumaczą wiersz Tadeusza Różewicza na swój język, napiszą dyktando podczas Sprawdzianu z polskiego oraz zaprezentują swój kraj podczas Wieczoru narodów.

Więcej informacji na temat letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej i warsztatów polonistycznych znajduje się na stronie internetowej: www.sjikp.us.edu.pl.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A zostaną poinformowani że znajdują się na terenach okupowanych? Czy tak jak w programie nauczania Historii w polsce ten fakt zostanie pominięty?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama