, środa 3 czerwca 2020
XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego - finał!
Wielki finał odbędzie się 4 października w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10.00. Finał jest wydarzeniem otwartym, na który wstęp jest wolny. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego - finał!

SM/MAT. PRAS.
W najbliższy piątek 4 października, odbędzie się wielki finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Zadaniem uczestników jest wygłoszenie przemowy trwającej pięć minut. Zwycięzcy pojadą na wycieczkę do Brukseli, zjedzą obiad w Sejmie RP w Warszawie, otrzymają tablety od Marszałka, bony prezentowane. Gościem specjalnym będzie profesor Jerzy Buzek.

To już XVI edycja tego wyjątkowego programu edukacyjnego, którego organizatorami są Związek Górnośląski oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach. Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacje i warsztaty w tym roku odbyły się w dwunastu miejscowościach, Brzesku, Czeskim Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Kobiórze, Krakowie, Mysłowicach, Opolu, Poznaniu, Wadowicach i Warszawie.

Tegoroczna edycja wpisuje się w kalendarz obchodów Roku Prymasa Polski, Kardynała Augusta Hlonda. Przemówienia uczestników nawiązują do słów Kardynała "Wolno swój naród więcej kochać, nie wolno nikogo nienawidzić". Młodych mówców oceniać będzie jury pod przewodnictwem profesor Renaty Przybylskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wielki finał odbędzie się 4 października w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10.00. Finał jest wydarzeniem otwartym, na który wstęp jest wolny. Gościem specjalnym będzie profesor Jerzy Buzek, który ufundował nagrodę główną – wycieczkę do Brukseli. Podczas imprezy zagra również zespół muzyczny, uczniowie złożą kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego. Niespodzianką będą również przemówienia obcokrajowców studiujących w Polsce.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama