, piątek 10 lipca 2020
Uroczyste zakończenie międzynarodowych półkolonii
Półkolonie o których mowa realizowano w ramach projektu “Kaj indzi inakszyj u nas po naszymu. Kultura ludowa Śląska Cieszyńskiego”. fot: FJDDodaj do Facebook

Uroczyste zakończenie międzynarodowych półkolonii

FJD
W zeszły piątek w Domu Narodowym w Cieszynie odbyło się uroczyste zakończenie dziecięcych półkolonii pod hasłem “ZACZAROWANY OGRÓDEK”.

Półkolonie po hasłem “Zaczarowany Ogródek” zorganizowane zostały w dniach 15-19 lipca br. przez Cieszyński Ośrodek Kultury wraz z Srzediskem Volneho Ćasu Amok z Czeskiego Cieszyna. Półkolonie o których mowa realizowano w ramach projektu “Kaj indzi inakszyj u nas po naszymu. Kultura ludowa Śląska Cieszyńskiego”. I dlatego przez 5 dni dzieci z obu stron Olzy miały okazję uczestniczyć w półkoloniach. Przez cały tydzień odbywały się zajęcia artystyczne, zajęcia taneczne oraz odbyło się także zwiedzanie Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Codziennie pod okiem profesjonalnych instruktorów dzieci miały okazję poznawać tajniki naszej kultury ludowej.

Instruktorami tańca byli: Anna Gociek , Anna Guzdek oraz Olga Krzyżankowa z Czeskiego Cieszyna, a zajęcia plastyczne prowadziły Aleksandra Mazur- Wilk i Weronika Kożdoń. Motorem i inicjatorem tego bardzo pożytecznego pomysłu były panie: Agnieszka Pawlitko i Sarka Klimosova, za co na koniec imprezy dzieci serdecznie im podziękowały. Ta za wszech miar udana impreza powinna być naszym zdaniem rozszerzana i kontynuowana przez następne lata i nie tylko w naszym mieście.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama