, czwartek 27 luty 2020
Święto plonów i rybaków pod Kaplicówką już wkrótce!
W pierwszą sobotę września rolnicy całej gminy Skoczów, ale też i lokalne organizacje, czy stowarzyszenia zaprezentują się w tradycyjnym, barwnym korowodzie. fot: BPIDodaj do Facebook

Święto plonów i rybaków pod Kaplicówką już wkrótce!

BPI
Już za niedługo będziemy obchodzić kolejne Święto Plonów w Skoczowie. W pierwszą sobotę września rolnicy całej gminy Skoczów, ale też i lokalne organizacje, czy stowarzyszenia zaprezentują się w tradycyjnym, barwnym korowodzie. Dołączą do nich w tym roku także rybacy, ponieważ 12. Ekumeniczne Dożynki Gminne połączone zostaną z XVI Regionalnymi Dniami Rybactwa. Atrakcji zatem nie braknie!

Wydarzenie zainaugurują 7 września o godz. 9.00 Mistrzostwa w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla uczniów szkół gastronomicznych. Zachęcamy do wspólnego kibicowania przyszłym mistrzom kuchni rybnej! Rywalizować będą oni pod namiotami na płycie rynku. Ich talenty oceni profesjonalne jury. Natomiast o godz. 15.00 z Placu Stary Targ wyruszy korowód wraz z Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na jego czele pojawią się włodarze miejscy, zaproszeni goście. Tuż po nich będzie okazja popatrzeć na reprezentantów dziesięciu skoczowskich sołectw. Z pewnością, jak co roku, zaprezentują one tematyczne scenki rodzajowe, przedstawią ciekawostki dookreślające specyfikę ich miejscowości, będą częstować cukierkami i kołaczem. Liczymy też na inne pomysłowe, smakowite rarytasy. W korowodzie wezmą również udział dzieci i młodzież w strojach regionalnych. Nie zabraknie wspólnego muzykowania i okazji do wykonania niepowtarzalnych fotografii.

Korowód przemierzy trasę ul. Objazdową, Mickiewicza, Targową, Ustrońską i wjedzie na rynek. Występem zespołu regionalnego Jetelinka z Jaworzynki rozpocznie się estradowa część dożynkowo-rybackiego popołudnia i wieczoru w Skoczowie. Urocze i utalentowane maluchy z Trójwsi Beskidzkiej zagrają i zaśpiewają zaraz po błogosławieństwie chleba, przedstawieniu tegorocznych dożynkowych gazdów i uroczystym przywitaniu wszystkich gości. Tuż po nich usłyszymy wyniki Mistrzostw w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych dla uczniów szkół gastronomicznych oraz posmakujemy dania niespodzianki z ogromnej patelni, które w międzyczasie będzie przygotowywane przez kucharzy Beskidzkiego Klubu Kulinarnego.

Na rynku i przyległych ulicach nie zabraknie stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, a także innych, ciekawych propozycji gastronomicznych. Od kilku lat początkowi września towarzyszy piękna pogoda, a zatem i ją na skoczowski rynek już zaprosiliśmy. Czekamy zatem tylko na Was!

Organizatorzy: Urząd Miejski w Skoczowie, Sołectwa gminy Skoczów, Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”, Miejskie Centrum Kultury „Integrator”, Parafia Rzymskokatolicka śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Skoczowie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama