, wtorek 10 grudnia 2019
Rozpoczęła się jubileuszowa edycja
Do Cieszyna przyjadą wspaniali przedstawiciele kina polskiego, czeskiego i słowackiego. fot: DRDodaj do Facebook

Rozpoczęła się jubileuszowa edycja

DR
Rozpoczęła się jubileuszowa edycja

Nowością podczas tej edycji będzie odsłonięcie muralu.

W mieście nad Olzą rozpoczyna się długa i niezwykła majówka. Niezwykła ze względu na przegląd filmowy Kino na Granicy. Jubileuszowa 20. edycja ściągnie do Cieszyna mnóstwo gwiazd kinematografii. Uczestnicy mogą spodziewać się ambitnego programu filmowego, interesujących spotkań, koncertów i innych imprez towarzyszących.

- Gdyby ktoś 20 lat temu powiedział nam, że będziemy tutaj siedzieć z okazji 20. edycji to chyba byśmy nie uwierzyli. Często mówię o tym, że zaczynałyśmy w innej rzeczywistości. Była granica, musieliśmy pokazywać paszporty, nie było telefonów komórkowych, komputerów – mówi szefowa przeglądu Jolanta Dygoś - Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Myślę, że jest to powód do świętowania i cała edycja od oprawy graficznej do całego programu, jest temu świętowaniu podporządkowana. Cieszmy się i świętujmy.

Do Cieszyna przyjadą wspaniali przedstawiciele kina polskiego, czeskiego i słowackiego, m.in.: Agnieszka Holland, Danuta Stenka, Marcin Dorociński, Petr Zelenka, Ivan Trojan i wielu, wielu innych. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy ponad 100 filmów. Oprócz najgłośniejszych premier sezonu, pojawią się również nowe filmy czeskie i słowackie. - Myślę, że ten czeski i słowacki program jest wspaniały. Liczni bohaterowie retrospektyw, bardzo ciekawy i urozmaicony repertuar. Polscy widzowie którzy kochają to kino i mają utrudniony dostęp do kina czeskiego i słowackiego, będą w tym roku szczególnie zadowoleni z tych sekcji merytorycznych, które przygotowaliśmy – podkreśla dyrektor programowy Łukasz Dzięcioł.

Nowością podczas tej edycji będzie odsłonięcie muralu, który znajduje się w cieszyńskim Parku Pokoju. Widnieją na nim wizerunki przyjaciół Kina na Granicy. W tym gronie znajdują się m.in. Marian Dziędziel, Agnieszka Holland, czy Agata Kulesza.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama