, sobota 6 czerwca 2020
Przyznano Laury Ziemi Cieszyńskiej
11. listopada tradycyjnie jak co roku w Cieszyńskim Teatrze wręczone zostały  Srebrne Cieszynianki, oraz także jedna Honorowa Złota Cieszynianka.W uroczystej gali udział wzięli liczni zaproszeni goście, samorządowcy, oraz szerokie grono laureatów z poprzednich edycji. fot: FJDDodaj do Facebook

Przyznano Laury Ziemi Cieszyńskiej

F.J. DRAL
Przyznano Laury Ziemi Cieszyńskiej

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej Laur Honorowej Złotej Cieszynianki przyznało: Witoldowi Dzierżawskiemu z Ochab

11. listopada tradycyjnie jak co roku w Cieszyńskim Teatrze wręczone zostały  Srebrne Cieszynianki. Przyznano także jedną Honorową Złotą Cieszyniankę. W uroczystej gali udział wzięli liczni zaproszeni goście, samorządowcy oraz szerokie grono laureatów z poprzednich edycji.

Na wstępie tej niezmiernie ważnej uroczystości zaprezentował się zebranym chór “Lutnia” ze Strumienia pod kierownictwem Sławomira Parchańskiego, a następnie moderatorka spotkania zapoznała wszystkich z porządkiem programu. W słowie wstępnym zacytowała słowa Papieża Jana Pawła II na temat patriotyzmu, które brzmią: “Patriotyzm oznacza umiłowanie tego co ojczyste, umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego, co jest miłością, która obejmuje działanie rodaków i owoce ich geniuszu”.

Prowadząca przypomniała także, że autorem statuetki, która w kolejności alfabetycznej będzie wręczana laureatom, jest Henryk Jasiński. Przywołała także fakt, że cieszynianka to symbol naszych podbeskidzkich lasów, jako że na terenie naszego kraju, tu na Ziemi Cieszyńskiej jest najczęściej spotykanym wiosennym kwiatem.

Następnie odbyło się wręczanie statuetek Srebrnej Cieszynianki i Honorowej Złotej Cieszynianki. Laur Srebrnej Cieszynianki przyznawany jest osobom, które zasłużyły się w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą oraz promocji naszego regionu.
Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymali:

Ludwig Gluza z Brennej,
Maria Pytel z Chybia,
Włdysława Magiera z Cieszyna,
Adam Pastucha z Dębwca,
Ks. Emil Gajdacz z Goleszowa,
Krzysztof Czakon z Hażlacha,
Tadeusz Papierzyński z Istebnej,
Zygmunt Podkówa z Jaworza,
Krzysztof Greń ze Skoczowa,
Arkadiusz Mleczko ze Strumienia,
Henryk Kania z Ustronia,
Ks.Waldemar Szajthauer z Wisły,
Henryk Kawik z Zebrzydowic
oraz Marta Kawukok z Powiatu Cieszyńskiego.

Z kolei Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej Laur Honorowej Złotej Cieszynianki przyznało Witoldowi Dzierżawskiemu z Ochab.

W części artystycznej poza chórem “Lutnia” wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej pod kierownictwem Karoliny Małysz-Tulec oraz Orkiestra Dęta “Glorieta” z Jaworza pod kierownictwem Stanisława Sojki.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Towarzystwo Wzajemnej Adoracji się zabawia.
Obawiam się, że znowu za nasze wspólne pieniążki.
Chyba, że jak koledzy z psicszyzny, okradają budżet unijny na organizację swych imprez.

ja-nek zmień lekarza bo ten do którego chodzisz oszukuje cię

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama