, piątek 14 sierpnia 2020
Niezwykłe dzieła Moniki Ślósarczyk w Muzeum Magicznego Realizmu "Ochorowiczówka" w Wiśle
Sztukę Moniki Ślósarczyk będzie można podziwiać od najbliższej soboty 24 listopada do 31 grudnia. Wystawę zainauguruje wernisaż z udziałem artystki, który odbędzie się 24 listopada o godz. 17:00.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Niezwykłe dzieła Moniki Ślósarczyk w Muzeum Magicznego Realizmu "Ochorowiczówka" w Wiśle

mat.pras.
W listopadzie „Ochorowiczówka” – Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle zachwyci kolejną niezwykłą malarską wystawą. Tym razem w muzeum zagoszczą prace Moniki Ślósarczyk, przedstawicielki sztuki współczesnej, jednej z ostatnich dyplomantek prof. Jana Szancenbacha w pracowni malarstwa sztalugowego ASP w Krakowie oraz laureatki II Nagrody Konfrontacji Najmłodszych Artystów Krakowa - Myślenice 1997. Kompozycje malarskie artystki zbudowane są z figur ludzkich. Ciało jest dla niej nie tylko tworzywem, ale przede wszystkim nośnikiem. Sztukę Moniki Ślósarczyk będzie można podziwiać od najbliższej soboty 24 listopada do 31 grudnia. Wystawę zainauguruje wernisaż z udziałem artystki, który odbędzie się 24 listopada o godz. 17:00.

Niezwykła osobowość
Znakomite wykształcenie plastyczne dało Monice Ślósarczyk podstawy do rozwoju własnego stylu malarskiego. Styl ten wymyka się próbom klasyfikacji, przyporządkowania do określonego kierunku w sztuce. Niekończące się eksperymenty związane z budulcem, wychodzą poza tradycyjne techniki i łączą się z niebanalnymi wizjami malarskimi. W centrum świata artystycznego artystki znajduje się człowiek. To nić przewodnia łącząca stałe przejawy fascynacji naturą ludzką i wnikliwą obserwacją jej specyfiki. Obserwacją, która nie opiniuje, nie cenzuruje, nie osądza, ani nie sortuje. Obiektywizm jest tutaj przejawem niezwykłej inteligencji i stawia artystkę w roli reportera, outsidera.
Mimo nagród i udziału w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych artystka dopiero teraz znacząco wkracza na rynek sztuki. Jest to dojrzała decyzja artystki, podparta latami pracy i doświadczenia, droga artystyczna naznaczona perfekcjonizmem, latami konfrontacji z innymi artystami, zwieńczona wiarą we własne umiejętności. Artystka nie lubi mówić o sobie i swojej twórczości, za to swoimi obrazami znakomicie opowiada historie życia niejednego z nas.

Nie tylko malarstwo
Poza malarstwem sztalugowym Monika Ślósarczyk zajmuje się artystycznym wykończeniem wnętrz. Była również uczestnikiem około 35 wystaw zbiorowych m.in. w Krakowie, Legnicy czy Piotrkowie Trybunalskim oraz 60 indywidualnych m.in. w Krakowie, Szczecinie, Lubinie, Ustroniu, Wiśle czy Wadowicach. Oprócz tego jest twórcą happeningów takich jak „lepienie owiec”, „owsik Krzywicki”
i uczestnikiem plenerów malarskich odbywających się w Polsce i zagranicą.

Wystawa w niezwykłym muzeum
Miejsce kolejnej wystawy Katarzyny Ślósarczyk nie jest przypadkowe. „Ochorowiczówka” - Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle to największe muzeum magicznego realizmu w Europie i niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie naszego kraju. Na co dzień w odnowionej willi wybitnego polskiego naukowca Juliana Ochorowicza gości ponad 300 dzieł znanych, polskich twórców związanych
z surrealizmem. W styczniu br. pojawił się tam także zbiór ponad sześćdziesięciu prac Salvadora Dali. Ponadto w muzeum możemy podziwiać dzieła m.in. Jarosława Jaśnikowskiego, Rafała Olbińskiego, Zdzisława Beksińskiego czy Jakuba Różalskiego.
Wystawa prac Moniki Ślósarczyk będzie 4. wystawą czasową oferowaną przez Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w tym roku. Rozpocznie ją 24 listopada o godzinie 17:00 wernisaż z udziałem artystki. Wystawa potrwa do końca roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama