, wtorek 30 kwietnia 2024
Fabularna gra miejska: Poznaj Jana III Sobieskiego oraz Marysieńkę
Biorąc udział w grze będzie można osobiście poznać króla Jana III Sobieskiego, jego małżonkę - Marię Kazimierę de La Grange d’Arquien zwaną Marysieńką oraz inne ciekawe postaci i przeżyć u ich boku przygodę w duchu epoki! fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Fabularna gra miejska: Poznaj Jana III Sobieskiego oraz Marysieńkę

SM/MAT.PRAS.
Fabularna gra miejska: Poznaj Jana III Sobieskiego oraz Marysieńkę

Organizatorem gry miejskiej jest Urząd Miejski w Cieszynie. fot. mat. pras.

Nadawanie depeszy wojennych ze szczytu wieży, tworzenie własnych linorytów, które zostaną następnie wydrukowane z użyciem zabytkowej maszyny, czy pisanie staropolskich listów miłosnych to tylko niektóre zadania, które czekają uczestników fabularnej gry miejskiej "Miłość i wojenka". Podczas pełnej przygód i humoru gry będzie można osobiście poznać króla Jana III Sobieskiego i królową Marysieńkę, jak również dowiedzieć się czym żył Cieszyn w XVII wieku. Gra jest jednym z punktów, odbywających się w dniach 12-15 września w Cieszynie, obchodów 330-tej rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej.

Gra miejska to impreza łącząca scenariuszowe gry terenowe, podchody i elementy gier RPG. W grze bierze się udział w drużynach składających się od 2 do 4 osób (przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia). Zespół wędruje wyznaczoną trasą i wykonuje różnorodne punktowane zadania. Do gry nie jest potrzebna wiedza olimpijczyka ani kondycja biegacza. Bardziej liczy się ciekawość poznania nowych miejsc, chęć dobrej zabawy i kreatywność. Organizatorzy zachęcają, by do udziału w grze zabrać ze sobą dzieci, dla których przygotowana będzie specjalną kartę zadań i nagrody.

- Na trasie gry gracze spotkają przebrane postaci, ale bardzo chcemy by także uczestnicy wymyślili sobie przebrania w stylu Marysieńki i Sobieskiego i przybyli w nich na grę! Nie jest to obowiązkowe, nie oczekujemy także, że będą to profesjonalne stroje. Kreatywność i inwencję nagrodzimy dodatkowymi punktami. Uwaga - strój musi składać się z co najmniej dwóch elementów: w tym nakrycia głowy i co najmniej jednej części ubrania - wyjaśnia i zachęca Dorota Janas, dyrektor firmy Silesia Event - producenta wykonawczego gry.

Zgłoszenie uczestnictwa oraz szczegółowy program gry

Udział w grze można zgłosić osobiście w dniu gry od godz. 10.00 do 13.00 w Oranżerii Zamku Cieszyn lub rezerwując wcześniej miejsca za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.milosciwojenka.pl. Gra rozpocznie się o godz. 13.30 z Wieży Ostatecznej Obrony na Wzgórzu Zamkowym. Rozgrywka potrwa trzy godziny i zakończy się o 16.30. O godz. 17.00 w COK Dom Narodowy przewidziano uroczyste zakończenie imprezy.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz gry w ramach obchodów 330-lecia Odsieczy Wiedeńskiej odbędą się także inne ciekawe wydarzenia organizowane przez miasto Cieszyn. Również na sobotę 14 września zaplanowane zostały m.in. rekonstrukcja przemarszu wojsk Sobieskiego przez Cieszyn w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej, w tym m.in. husarii na koniach; "Cieszyński Przekładaniec" czyli tradycja i rzemiosło w Parku Pokoju obok Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz wieczorny bezpłatny koncert w Kościele Jezusowym. Szczegóły na temat obchodów rocznicy dostępne są na stronie www.victoria330.pl.

Organizatorem fabularnej gry miejskiej jest Urząd Miejski w Cieszynie, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Partnerami gry są: Zamek Cieszyn, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Książnica Cieszyńska, Muzeum Drukarstwa oraz restauracja historyczna "Pod Brunatnym Jeleniem".

(KT)

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama