, wtorek 14 maja 2024
Wakacyjne remonty - skąd wziąć pieniądze?
Czy nasze mieszkania nie potrzebują żadnej metamorfozy? fot: www.moneyman.pl



Dodaj do Facebook

Wakacyjne remonty - skąd wziąć pieniądze?

Wakacyjne remonty - skąd wziąć pieniądze?

Czy nasze mieszkania nie potrzebują żadnej metamorfozy? Pewnie już od długiego czasu rozmyślamy o tym, że rzeczywiście przydałoby się pomalować na inny kolor, odświeżyć meble, lub całkowicie wymienić je na nowe. Z każdym rokiem użytkowania z mieszkania lub domu, lista tego typu spraw robi się coraz dłuższa. Ale od czego w końcu jest urlop?

Planowanie czasu, kiedy wywrócimy w swoim mieszkaniu wszystko do góry nogami jest jednym zadaniem. Już wiemy, że najczęściej takie zamiary przenosimy na wolniejsze dni od innych obowiązków, szczególnie zawodowych. Inną kwestią, równie ważną, jest zaplanowanie remontowego budżetu.

Polacy mają dużo wydatków na głowie

Bardzo dużo mówi się na temat zarobków Polaków, szczególnie tych najwyższych lub wyliczanych średnich pensji. Natomiast brakuje informacji na temat najniższych zarobków oraz miesięcznych wydatków. Dopiero po zestawieniu najbardziej rzetelnych danych, jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego tak wielu Polaków ma problem z wiązaniem końca z końcem. Dlaczego przed zbliżającą się wypłatą jeszcze bardziej zaciskamy pasa, jak i również czemu niektóre plany odkładamy w nieskończoność ze względu na brak zaplecza finansowego.

Według danych pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego, około 20 procent wszystkich dochodów, przeznaczane jest na comiesięczne opłaty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego. W roku 2014 najniższe wydatki z tego tytułu zanotowano na Podkarpaciu (900,95 złotych). Najdroższe koszty utrzymania swoich gospodarstw domowych, mają mieszkańcy Mazowsza. Tam za użytkowanie mieszkania, a także koszty wszystkich mediów, płaci się około 1355,41 złotych.

Kolejną grupą wydatków, która pochłania prawie 25 procent wszystkich kosztów życia, jest żywność. Wśród innych wydatków wymienia się między innymi sprawy związane ze zdrowiem (5% wszystkich wydatków), a także edukacja (1% wszystkich wydatków). Na liście kosztów życia znajduje się jeszcze wiele innych grup, jak kosmetyki, ubrania, rozrywka, hotele i restauracja, oraz często rozmaite zobowiązania finansowe w postaci na przykład kredytów mieszkaniowych bądź samochodowych.

Problemy z oszczędzaniem

Przy szeregu takich wydatków naprawdę ciężko jest wygospodarować większe oszczędności. Nie pomijając faktu, że nadal nam jest ciężko wpoić sam nawyk, a dokładniej umiejętność oszczędzania. Skoro jednak niewiele nam zostaje pieniędzy po odliczeniu wszystkich kosztów życia, to rodzi się pytanie, z czego mielibyśmy oszczędzać?

Jak najbardziej jest wiele trików, a nawet całych kursów podpowiadających, w jaki sposób możemy budować swoją poduszkę finansową, czyli oszczędności na tzw. czarną godzinę. Jednak jest to proces długotrwały i często wymaga wielu wyrzeczeń. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z planem, to jesteśmy w stanie zbierać ziarenko do ziarnka, grosik do grosika.

Zdecydowanie częściej niespodziewane okoliczności nam się przydarzają. Urodziny, niezapowiedziani goście, czyjeś wesele, naprawa samochodu lub nawet same podwyżki paliwa.

Remont mieszkania, a fundusz

Gdy już znamy sytuację finansową statystycznego Kowalskiego, rozumiemy jak trudno jest uzbierać pieniądze na planowany remont domu lub mieszkania. Czasami jednak sytuacja jest na tyle poważna z powodu przeciekającego dachu, nieszczelnych okien lub odpadającego tynku, że zwlekanie z remontem jeszcze bardziej pogarsza naszą sytuację i naraża nas na coraz większe wydatki. Czasami wystarczy tylko przemalowanie ścian, kupienie nowych zasłon i dodatkowego fotela lub szafki. W innych sytuacjach mowa jest już o poważniejszych zmianach, a dokładniej mówiąc – naprawach w mieszkaniu.

Skąd wziąć pieniądze

Może nawet przy tych wszystkich wydatkach, udało nam się odłożyć pewną część gotówki. Zaplanowany urlop na remont, a później wakacje niesie ze sobą wiele różnych okoliczności, które wyskakują niczym królik z cylindra. Możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy na podstawowy remont nie zdążymy uzbierać pieniędzy, lub do ziszczenia naszych celów zabraknie niewielka suma. Czy w takim razie powinniśmy przekładać nasze zamiary na przyszły rok?

Rozwiązaniem może być pożyczka bezgotówkowa, która szybko zasili nasz remontowy budżet. Jeśli zastanawiamy się, w której firmie najlepiej jest zaciągnąć pożyczkę, warto sprawdzić dokładną ofertę na Moneyman.pl. Tam nie tylko możemy szybko otrzymać pieniądze na konto, ponieważ serwis funkcjonuje przez 24 godziny na dobę. Należy wspomnieć również o wielu korzyściach płynących ze skorzystania z usług firmy pożyczkowej.

Szybko otrzymamy pieniądze potrzebne na wykonanie od dawna planowanego remontu. Ponadto spłata takiej pożyczki może być dużo łatwiejsza, niż nam się wydaje. Podczas polecania pożyczki z Moneyman.pl, możemy liczyć na zasilenie naszego konta bonusowymi punktami. Zebrane punkty z powodzeniem możemy wymieniać na spłatę naszego zobowiązania. Dlatego remont mieszkania może nas kosztować o wiele mniej, niż zakładaliśmy na samym początku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama