, wtorek 18 stycznia 2022
Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Chybie
ul. Tuwima fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Chybie

UG Chybie
Powstają kolejne kilometry nowej sieci kanalizacyjnej budowanej w Gminie Chybie w ramach projektu pn.: „Ochrona wód zbiornika wody pitnej dla aglomeracji Górnego Śląska poprzez uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Chybie”. Ku końcowi mają się prace związane z budową infrastruktury kanalizacyjnej obejmującej blisko 7000 m sieci, prowadzonej w rejonach ulic: Darwina, Dębowa, Cicha, Czereśniowa, Kalinowa, Kamienna, Miarki, Tuwima, Podgroble, Słoneczna, Stawowa, Świerkowa i Wiśniowa. W zawiązku z przedmiotową budową w najbliższym czasie zostaną zamontowane 3 sieciowe przepompownie ścieków. Po przeprowadzonych robotach ziemnych planuje się również odpowiednie odtworzenie nawierzchni dróg.

Mając na względzie szeroki zakres prowadzonych prac, w najbliższych miesiącach mogą pojawiać się utrudnienia komunikacyjne w obszarach prowadzonych robót. W związku z powyższym uprzejmie prosimy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, jak również o ostrożność przy poruszaniu się w rejonach prowadzonych robót.

Wszelkich informacji w zakresie budowy sieci kanalizacji udzielą pracownicy Jednostki Realizującej Projekt z siedzibą przy ul. Bieska 40 w Chybiu, tel. 33 856 10 21. Informacje można również uzyskać od pracowników firmy wykonawczej na miejscu. Za wszelkie powstające w zawiązku z prowadzoną budową utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej prowadzona jest w ramach projektu „Ochrona wód zbiornika wody pitnej dla aglomeracji Górnego Śląska poprzez uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Chybie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 oraz dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama