, piątek 21 luty 2020
Strumieńscy radni podjęli uchwałę w sprawie budżetu na 2013 rok
Burmistrz Anna Grygierek po przyjęciu uchwały podziękowała radnym. Podkreśliła również, że podjęcie uchwały w grudniu otwiera drzwi do ogłaszania przetargów już w styczniu. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Strumieńscy radni podjęli uchwałę w sprawie budżetu na 2013 rok

AK, mat. pras.
Rada Miejska przyjęła budżet gminy Strumień na kolejny rok. Podczas ostatniej sesji Rady uchwałę budżetową radni podjęli jednogłośnie.

Burmistrz po przyjęciu uchwały podziękowała radnym. Podkreśliła również, że podjęcie uchwały w grudniu otwiera drzwi do ogłaszania przetargów już w styczniu, kiedy można liczyć na konkurencyjne ceny.

- Jak co roku stajemy przed uchwałą budżetową. Rozpatrywaliśmy wnioski budżetowe, jednym z nich był wniosek o zakup ciężkiego samochodu pożarniczego dla OSP Drogomyśl. Jeżeli chodzi o dochody mamy 38 mln zł, wydatki szacujemy na poziomie 43 mln zł - mówiła w czasie sesji Rady Miejskiej Strumienia, Anna Grygierek, burmistrz miasta.

Najważniejszymi inwestycjami, na które znalazły się pieniądze w przyszłorocznym budżecie są: kontynuacja modernizacji basenu, modernizacja sali OSP w Bąkowie, oraz budowa kanalizacji. Dla OSP Drogomyśl przewidziano dofinansowanie do zakupu ciężkiego samochodu pożarniczego. Znalazły się też pieniądze na remonty dróg w kwocie milina złotych.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w 2012 roku, radni podjęli też uchwały dotyczące tzw. ustawy śmieciowej. Ustalili opłatę - 9 zł za odpady segregowane i 18 zł za odpady niesegregowane. Podjęli też uchwałę o częstotliwości opłat za śmieci. W Strumieniu rozliczenie będzie kwartalne. Mieszkańcy będą mogli więc wpłacać opłatę co miesiąc lub raz na kwartał.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama