, sobota 16 stycznia 2021
Pilch Innowacje z Ustronia beneficjentem projektu unijnego Granty na dizajn
Zaprojektowany przez Pawła Mularczyka Kivak to wyjątkowe siedzisko, służące do aktywnego siedzenia, np. podczas pracy biurowej lub w domu.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Pilch Innowacje z Ustronia beneficjentem projektu unijnego Granty na dizajn

MM
Pilch Innowacje z Ustronia beneficjentem projektu unijnego Granty na dizajn


Pilch Innowacje z Ustronia beneficjentem projektu unijnego Granty na dizajn


Pilch Innowacje z Ustronia beneficjentem projektu unijnego Granty na dizajn


Pilch Innowacje z Ustronia beneficjentem projektu unijnego Granty na dizajn


Pilch Innowacje z Ustronia beneficjentem projektu unijnego Granty na dizajn

Firma Pilch Innowacje, biorąca udział w projekcie unijnym Granty na dizajn, po raz pierwszy nawiązała współpracę z projektantem wzornictwa przemysłowego - Pawłem Mularczykiem. Efektem wspólnych działań jest Kivak - siedzisko, służące do aktywnego siedzenia. Inicjatywa łącząca polskie przedsiębiorstwa meblarskie z projektami wzorniczymi to forma wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i jednocześnie krok w rozwoju designu w regionie.

Zaprojektowany przez Pawła Mularczyka Kivak to wyjątkowe siedzisko, służące do aktywnego siedzenia, np. podczas pracy biurowej lub w domu. Dzięki opcji balansowania, produkt aktywuje mięśnie odpowiadające za utrzymanie prawidłowej pozycji ciała.

- Główną funkcją tego siedziska jest aktywne siedzenie. Co prawda, na rynku istnieje wiele tego typu produktów, jednak głównie znajdują się one w portfoliach dużych firm, korzystających ze sztucznych tworzyw. Kivak, który zaprojektowałem dla Pilch Innowacje, bazuje na naturalnych materiałach i posiada funkcję regulowania wysokości. Sam w sobie jest także nieco wyższy, dzięki czemu ułatwia balansowanie na nim. Produkt wpisuje się w popularny obecnie trend, well being. To też pierwszy krok do tego, by pomyśleć o całej kolekcji mebli - biurka czy też stołu, spójnego z naszym Kivakiem, poprawiającymi komfort pracy – opowiada o produkcie Paweł Mularczyk - projektant wzorniczy.

Projekt Granty na dizajn umożliwia polskim firmom meblarskim stworzenie unikalnych kolekcji z pomocą profesjonalnych projektantów i design managerów. Jedną z nich była Pilch Innowacje - firma zajmująca się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań na polskim rynku, która wchodzi w skład spółki Pilch - producenta edukacyjnych zabawek drewnianych, skierowanych do przedszkoli i szkół.

- Już od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad tym, czy do portfolio firmy Pilch nie wprowadzić właśnie kivaka. Początkowo jednak produkt ten miał być dedykowany placówkom szkolnym. W ramach współpracy z projektantem pomyśleliśmy, że jest to świetny mebel dla dorosłych, szczególnie takich, którzy mają siedzący tryb pracy. W procesie projektowych skupiliśmy się więc na jego estetyce, funkcjonalności i ergonomii. Dzięki tej współpracy, chyba po raz pierwszy, wykorzystaliśmy w produkcji materiał obiciowy. Początkowo było to dla nas wyzwanie, ponieważ do tej pory tworzyliśmy tylko z drewna. Finalnie jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zestawienia – dodaje Monika Marek z Pilch Innowacje.

Inicjatywa łącząca projektantów wzorniczych z polskimi przedsiębiorstwami meblarskimi to forma wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw meblarskich w Polsce. Program to nie tylko źródło praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania wzorniczego mebli, ale również cykl szkoleń z zakresu szeroko pojętego designu, od trendów społecznych, konsumenckich i technologicznych, po komunikację oraz dystrybucję i sprzedaż. Granty na dizajn, realizowane przez biuro strategiczno-projektowe CODE design, były przeznaczone dla firm, które wcześniej nie korzystały z usług profesjonalnych projektantów mebli.

Wystawa na międzynarodowych targach - Warsaw Home Expo, na których Pilch Innowacje zaprezentował Kivak autorstwa Pawła Mularczyka, była zwieńczeniem całego procesu projektowego mebla.

Działanie Granty na dizajn jest elementem Programu Polskie Meble, koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. W rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju branża meblarska została określona jako jedna z polskich specjalizacji przemysłowych. Projekt odbył się w ramach Poddziałania 2.4.1. Centrum analiz i pilotaży instrumentów inno_LAB Pilotaż „Granty na dizajn” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt zrealizowało biuro strategiczno-projektowe CODE design.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama