, środa 22 września 2021
Obowiązkowa kwarantanna dla pracowników transgranicznych. Wszystko przez obostrzenia wprowadzone przez rząd!
We wtorek, 24 marca polski rząd zaostrzył środki bezpieczeństwa. Nowe zasady obejmują m.in. ograniczenie w przemieszczaniu się, także tym granicznym. fot: UMDodaj do Facebook

Obowiązkowa kwarantanna dla pracowników transgranicznych. Wszystko przez obostrzenia wprowadzone przez rząd!

UM
To niestety zła wiadomość dla Polaków pracujących w Czechach. Przekroczenie granicy oznaczać będzie bowiem obowiązkową kwarantannę. Zmiana wejdzie w życie w piątek, 27 marca

We wtorek, 24 marca polski rząd zaostrzył środki bezpieczeństwa. Nowe zasady obejmują m.in. ograniczenie w przemieszczaniu się, także tym granicznym.

Wprowadzone rozporządzenie mocno skomplikuje życie osób w regionie. Pracownicy transgraniczni od 27 marca nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków służbowych w Czechach. Nowy przepis narzuca obowiązek kwarantanny również na nich.

Co to oznacza?

Każda osoba przekraczająca granicę RP, która pracuje w państwie sąsiadującym przyjeżdżając do Polski musi liczyć się z obowiązkiem odbycia 14-dniowej obowiązkowej kwarantanny, a jej naruszenie podlega mandatowi karnemu w wysokości nawet 30 000 zł.
Od piątku osoby przekraczające granicę będą mogły zgłosić się do właściwego inspektora sanitarnego o wydanie zaświadczenia o odbywaniu kwarantanny (na potrzeby pracodawcy).

Nowe rozporządzenie dot. pracowników transgranicznych obowiązuje na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej do 11 kwietnia.
Musimy się liczyć z tym, że może nastąpić przedłużenie tego rozporządzenia. Obecnie w Republice Czeskiej zatrudnionych jest ponad 30 tyś. Polaków, w samym tylko woj. morawsko-śląskim pracuje ok. 13 tys.

Czy w tej sytuacji polski rząd ma rozwiązania pomocowe dla ludzi, którzy znaleźli się w tym położeniu? Tego nie jeszcze nie wiemy. Apelujemy do władz samorządowych o zainteresowanie się sytuacją mieszkańców.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama