, środa 14 kwietnia 2021
Mokate rozbudowuje swoje zakłady
Rozbudowę fabryk grupa Mokate argumentuje coraz większym, światowym zapotrzebowaniem na swoje produkty. Dzięki nim moce produkcyjne wzrosnąć mają o ok. 10-15 procent. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Mokate rozbudowuje swoje zakłady

SM/MAT.PRAS.
Fabryki Mokate w Ustroniu i Żorach w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zwiększą swoje powierzchnie. Prace budowlane już się rozpoczęły. - Dzięki inwestycjom w Ustroniu i Żorach, w obu zakładach zatrudnienie znajdzie kolejne kilkadziesiąt osób, w tym m.in. kadra techniczna i nadzorująca - informuje Paweł Sikora z biura prasowego grupy Mokate.

Rozbudowę fabryk grupa Mokate argumentuje coraz większym, światowym zapotrzebowaniem na swoje produkty. Dzięki nim moce produkcyjne wzrosnąć mają o ok. 10-15 procent.

W Ustroniu rozpoczęła się już reorganizacja powierzchni produkcyjno-magazynowej. - Dzięki niej zakład zyska więcej miejsca, na którym staną nowoczesne maszyny produkcyjne. Inwestycja jest związana przede wszystkim z sukcesem sprzedażowym herbat Loyd w piramidkach, na które znacząco wzrasta zapotrzebowanie konsumentów. Ponadto, w Ustroniu zwiększy się powierzchnia magazynowa; powstaną także nowe pomieszczenia socjalne - informuje biuro prasowe grupy Mokate.

W fabryce w Żorach, znanej z produkcji kaw i półproduktów dla przemysłu spożywczego, również powstanie nowy budynek. - Będzie to innowacyjny obiekt technologiczny o bardzo dużej wydajności. Na razie oficjalnie wiadomo tylko, że budowa wiąże się z produkcją wyrobów pochodzenia roślinnego i mlecznego - informuje Paweł Sikora.

Teresa Mokrysz zapowiada, że nowe możliwości pozwolą Mokate na dalsze umocnienie pozycji firmy w różnych sektorach rynku nie tylko kaw i herbat. - Mam więc nadzieję, że inwestycje już rozpoczęte oraz te planowane, okażą się kolejnym krokiem naprzód i pozwolą jeszcze skuteczniej walczyć nam o konsumentów w Polsce i na całym świecie - podkreśla właścicielka grupy firm Mokate.

Z informacji przekazanych przez biuro prasowe grupy Mokate, inwestycje w Ustroniu i Żorach mają wpłynąć na wzrost zatrudnienia w obu fabrykach. Pracę znaleźć ma kilkadziesiąt osób, w tym m.in. kadra techniczna i nadzorująca. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2014 roku. Wartość inwestycji to kilkadziesiąt milionów złotych.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

UUU co to bedzie nabor do zakladu pracy chronionej ??

Zawiść straszna rzecz. Żal.

Ach, będą nowi kierownicy... dyrektorzy... prezesi? :)

Jeżeli już to pewnie renciści.

dziwne, że w komunikacie prasowym nie ma zwrotów typu:"szanowna pani prezes", lub "wielmożna pani prezes Teresa Mokrysz" czy "zbawczyni świata kawy i herbaty jej wysokość Teresa Mokrysz"... cos to biuro prasowe bardzo słabo działa... premii nie bedzie!

Zapomnieli o tytułach. Niewybaczalny błąd.
Już ich Tereska nie poczęstuje kawką.
Będą zdrowi.

Gratulacje i podziw dla p. Mokrysz - a tobie niech biegunka zawiści choćby i dupe urwie

Kowalska brak ci klasy. Tobie się wszystko z doopą kojarzy.

Nie zrozumiałeś.
Mnie się sukces z ciężką praca kojarzy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama