, niedziela 23 luty 2020
"Głodne okna" trzy miesiące po wprowadzeniu ograniczenia sprzedaży
Przy punkcie gastronomicznym przy ulicy Głównej, w nocy gromadził się rozbawiony tłum, który pozostawiał po sobie sporą ilość śmieci. fot. Stefan Mańka Dodaj do Facebook

"Głodne okna" trzy miesiące po wprowadzeniu ograniczenia sprzedaży

STEFAN MAŃKA, mat. pras.
"Głodne okna" trzy miesiące po wprowadzeniu ograniczenia sprzedaży

Sporą część klientów "głodnych okien" na ulicy Głównej, stanowili Polacy. Do niedawna jedynymi miejscami w Cieszynie, gdzie po godz. 23.00 można było coś zjeść, były stacje benzynowe. fot. Stefan Mańka

Po Czeskim Cieszynie, Hawierzów rozważa możliwość wprowadzenia zakazu prowadzenia nocnej sprzedaży alkoholu oraz produktów spożywczych z tzw. \"głodnych okien\". Według statystyk, obowiązująca od trzech miesięcy uchwała, znacząco wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w mieście.

Rozporządzenie, na mocy którego, między godziną 23.00, a 5.00 rano, zakazana jest sprzedaż z tzw. "głodnych okien" obowiązuje od 1 lipca br. Od tego momentu zmniejszyła się ilość działań podejmowanych przez straż miejską z Czeskiego Cieszyna. - To rozporządzenie się sprawdziło. W okolicach gdzie zlokalizowane są te punkty, wyraźnemu zmniejszeniu uległa ilość naszych interwencji oraz zgłoszeń od mieszkańców w sprawie zakłócania ciszy nocnej, picia alkoholu, bójek, napadów oraz zanieczyszczania przestrzeni publicznej - podsumował Petr Chroboczek, komendant straży miejskiej w Czeskim Cieszynie.

Według pomysłodawców rozporządzenia, największym problemem w funkcjonowaniu "głodnych okien", był brak toalet w ich otoczeniu. - Klienci załatwiali swoje potrzeby na przystankach autobusowych, ulicach oraz w bramach wejściowych do budynków - powiedział Milan Pecka, autor uchwały.

Na terenie Czeskiego Cieszyna, funkcjonują aktualnie dwa "głodne okna". Najwięcej problemów występowało przy tym, zlokalizowanym w dzielnicy Sibica. Funkcjonariusze interweniowali tam głównie z powodu spożywania alkoholu, zakłócania ciszy nocnej, zanieczyszczania oraz dewastowania przestrzeni publicznej.

Punkty gastronomiczne zlokalizowane przy ulicy Głównej, były odwiedzane przede wszystkim przez młodych ludzi, klientów okolicznych dyskotek i klubów. W nocy gromadził się tam rozbawiony tłum, który pozostawiał po sobie sporą ilość śmieci.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

rzadzi komuna w Czechach demokraci.

jesteś dowodem na to, że w Polsce rządzi jeszcze głupota

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama