, czwartek 22 kwietnia 2021
Zielone budki idą na sprzedaż
W najbliższych dniach dawne budki pograniczników zostaną wycenione. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Zielone budki idą na sprzedaż

TWO
Masz wolnych kilka tysięcy złotych? Kup sobie budkę straży granicznej z cieszyńskiego mostu.
Po wejściu Polski i Czech do układu z Schengen znoszącego kontrolę graniczną, zielone budki pograniczników na mostach Przyjaźni i Wolności w Cieszynie stały się zbędne. Stoją w pasie drogowym utrudniając przejazd, poza tym są szpetne, więc Zakładu Drogowych Przejść Granicznych postanowił je usunąć. Miało się to stać zaraz po nowym roku, jednak drogowcy uznali, że być może budki uda się sprzedać i jeszcze przez kilka tygodni nie będą ich usuwać. — Szkoda je złomować. Jeszcze komuś mogą posłużyć. Może ktoś będzie chciał sobie kupić budkę pograniczników na pamiątkę i postawić na działce, albo sprzedawać z niej hot-dogi — mówi Gazeciecodziennej.pl Adam Swakoń, dyrektor Zakładu Drogowych Przejść Granicznych.

Budki zostaną sprzedane w przetargu, w którym będą mogły wystartować nie tylko firmy, ale też osoby prywatne. Na razie nie wiadomo, ile jedna budka będzie kosztowała. — Myślę, że kilka tysięcy złotych. Teraz szukam rzeczoznawcy, który wyceni budki, a zaraz potem ogłosimy przetarg. Myślę, że potrwa to minimum dwa tygodnie — dodaje Adam Swakoń.

— Trzeba je spróbować sprzedać. Może komuś jeszcze się przydadzą — ocenia wiceburmistrz Cieszyna Włodzimierz Cybulski. — A to, że jeszcze trochę postoją na granicy, to trudno. Po co wozić je z miejsca na miejsce. Lepiej, żeby z mostów zabrał je od razu nowy właściciel.

W przetargu mają zostać sprzedane również inne elementy dawnej infrastruktury granicznej - szlabany, barierki, czy bramki.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zaparkowałem rozlatujący się samochód na ulicy, zamierzam go sprzedać; to, że postoi trochę na ulicy utrudniając ruch i szpecąc widoki nie szkodzi. Lepiej, żeby zabrał go sobie nowy właściciel. - i to jest wlaśnie myślenie p. Cybulskiego. Zakład Przejść Drogowych chce budy sprzedać, to niech je sobie zabiera na jakiś swój lub wynajęty plac, albo niech zapłacą za możliwość kilkutygodniowego przechowania bud na moście.

nie ONI zapłacą tylko my wszyscy zapłacimy, proszę nie zapominać że to idzie z kasy podatników

Sprzedajemy stare zielone budki!! Zapraszamy Marsjan. Sprzedajemy też złom żelazny, co po nas został (głuchy, pusty śmiech pokoleń też). Zapraszamy zbieraczy złomu.

Niech sprzedaja - moze kto kupi budke i muzeum granicy zrobi? Ale tymczasem budki powinny zniknac z granicy. Zgadzam sie.

Droga Joanno, komu to chcesz tłumaczyć. Nikt Cie nie zrozumie. Mogli by choć dać BUDKI na Orkiestrę?!!! a tak być moze pójdom na podwyżki. Wycena? A czy czasami nie są już zamortyzowane Panie Adamie?

Muzeum Granicy to mój pomysł!!!! Żądam 10 procent z dochodów za prawa autoskie (:)

Budka jedna przy każdym moscie, w niej punkt informacji turystycznej - dziewczyna w stroju ludowym, mapki, foldery, ulotki reklamowe... A NIE STRAŻ MIEJSKA, PANOWIE BURMISTRZOWIE!!!.....

Ratusze sprzedać, burmistrzów do budek!!!... 10% osczędności dla mnie :)

Popieram poprzedni wniosek!!! A propos ja-nek.... Ostatnio idąc do Czech nie widziałem straży miejskiej na moście, telewizor też zabrali. Czyżbyśmy wpłynęli na władzy rozum???

W przedostatnim numerze GZC był tekst wychwalający pomysł ustawienia SM na moście... Dla mnie to najlepszy dowód, że krytyka tego idiotycznego pomysłu nie mija bez echa... :)

Głos chwali każdą brednię i osiągnął już poziom poniżej dna. A poza tym eks ORMO-wcy z Głosu mają już we krwi chwalenie każdego munduru, kontroli i knuta. Nie czytuję, bo od razu wpadam w depresję.

pomysły i idee nie podlegają pod "ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych" :D

kupić taką obskurną budkę!?

Ja chetnie kupie. To w koncu niezla pamiatka...

tajemnica poliszynela, jak jesteś taki(a) mądry(a) to zamów ciężarówkę z dźwigiem na własny koszt i przenieś budki tam gdzie nie będą nikomu przeszkadzały. Przejście graniczne funkcjonowało prawie 90 lat, wiaty postoją jeszcze kilka miesięcy (o ile nie lat), czemu więc przeszkadza ci, że budki postoją kilka tygodni?

jak żeś taki/taka mądry/mąddra, to sam/sama se zamów. Ja od takich spraw mam sowicie z moich podatków opłacane urzędy i instytucje. I od nich wymagam. Po prostu.

Lexxx, gdyby to były moje budy, to miałbym juz na głowie staż miejska i policję, mandaty, nakazy usunięcia, decyzje administracyjne i co tylko jeszcze mozna. A Zakładowi Przejść Graniczych daje się czas, czeka się spokojnie, żeby raczyli coś zrobić. Sam piszez, że wiaty postoją jeszcze kila miesięcy, a dlaczego? Panowie urzęnicy chyba juz od kilku lat wiedzieli, że granica zniknie, można się było przygotowac i przewidzieć kasę na demontaż w budżecie jdnostki śląskiej, prawda? A nasz magistrat nie zamierza niczego egzekwować, nawet pisma ponaglającego nie chce się im napisać, a na monity mieszkańców odpowiedź mają jedną "to nie lezy w naszej gestii".

lody z zielonej budki:)

Tuž dobre, budki se mi zapodobały, jynym coby sie niezapodobały tež houmelesum.
Bo želazny šrot nima problem rozebrać i odvjyźć do Sběrnych surovin. I zaś beje na butelke fajnej gořołki od Šnapki z hurtovně, no ni?
:)))

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama