, sobota 17 kwietnia 2021
XVI FINAŁ WOŚP: Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów
Adam Sztefek z Wisły zapłacił za przejażdżkę z ustrońskim kierowcą rajdowym z Kajetanem Kajetanowiczem 1100 zł. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

XVI FINAŁ WOŚP: Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów

WOJCIECH TRZCIONKA
XVI FINAŁ WOŚP: Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów

Czarne mitsubishi Tomasza Czopika zrobiło w Wiśle furorę. fot. Maciej Dżugan


XVI FINAŁ WOŚP: Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów

Za przejażdżkę rajdowym maluchem trzeba było zapłacić minimum 100 zł. fot. Maciej Dżugan


XVI FINAŁ WOŚP: Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów

Rajdowcy Łukasz Sztuka i Tomasz Czopik. fot. Maciej Dżugan


XVI FINAŁ WOŚP: Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów

Licytacja przyciągnęła wielu młodych miłośników motoryzacji. fot. Maciej Dżugan

Ponad 1000 zł trzeba było wyłożyć, żeby przejechać się dzisiaj z Kajetanem Kajetanowiczem czy Sebastianem Fryczem po trasie dorocznego Rajdu Wisły. Kasa duża, ale chętnych nie brakowało!
Zabawa i zbiórka pieniędzy w Wiśle trwa. Po południu na placu Hoffa organizatorzy XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowali licytację przejazdów z kierowcami rajdowymi po trasie dorocznego Rajdu Wisły. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. 17 kursów sprzedano za bagatela 6450 zł; dla porównania, w ubiegłym roku podczas całego XV finału WOŚP w Wiśle zebrano łącznie 12000 zł.

Największą kwotę uzyskano za przejazd z Kajetanem Kajetanowiczem. Adam Sztefek z Wisły zapłacił za „kurs" z ustrońskim kierowcą rajdowym 1100 zł. — Cel jest tak szczytny, więc pieniądze nie grają roli — mówił zadowolony Sztefek wsiadając do subaru. Kajtek nie szalał tak, jak zwykle na odcinkach specjalnych, ale ale też specjalnie nie oszczędzał auta. — Jak ktoś płaci, to trochę wrażeń trzeba mu dostarczyć — uśmiechał się. Pasażer był zachwycony.

O 100 zł mniej wydała na przejażdżkę z Sebastianem Fryczem inna wiślanka, Małgorzata Bujok. Jej mąż nawet przez moment się o nią nie obawiał. — Z takim kierowcą mogę ją spokojnie puścić — tłumaczył Leszek Bujok. Pieniędzy nie żałował. — Zdrowie i życie ludzi, dla których Orkiestra zbiera pieniądze są cenniejsze niż moje 1000 zł — dodał.

900 zł trzeba było wydać na przejażdżkę rajdówką, za kierownicą której zasiadł Łukasz Sztuka. Pojechał z nim 9-letni Łukasz Rejs z Rypina w województwie kujawsko-pomorskim, który z rodzicami spędza wakacje w Beskidach. Płaciła mama. — Trochę się o synka boję, ale to nasz jedynak i bardzo chciał pojechać, więc co było robić — wzdychała Jolanta Rejs. Łukasz nie był najmłodszym pilotem rajdowym tego dnia - przebił go 7-letni Mateusz Nowak.

Za przejazd z innym słynnym kierowcą rajdowym Tomaszem Czopikiem trzeba było wyłożyć 820 zł, a przejażdżka z wiślańskim rajdowcem Zbigniewem Cieślarem kosztowała 500 zł. Najtańsze były miejsca w rajdowych maluchach - kosztowały od 100 zł.

Kierowcy wzięli udział w akcji za darmo. — Dzisiaj nie rywalizujemy, kto będzie szybszy albo kto więcej dostanie za przejazd. Liczy się tylko to, żeby zebrać jak największą kwotę w całej licytacji — przekonywał w rozmowie z Gazetącodzienną.pl Kajetan Kajetanowicz.

WSZYSTKO O XVI FINALE WOŚP W REGIONIE:
Strażacy ewakuowali szkołę
Ruszyła wielka kwesta
W niedzielę będzie się działo!

Gazetacodzienna.pl w niedzielę przeniosła redakcję do Wisły, aby na bieżąco informować o tym, co dzieje się podczas wiślańskiego finału WOŚP, nad którym dziennik objął patronat prasowy.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo za relacje z Wsły. Ja siedze w ciepełku a wy opisujecie co sie dzieje. Super!

No cóż... Gazetacodzienna jak zwykle na najwyższym poziomie...

.. w końcu najlepsze medium na Śląsku Cieszyńskim

czyli warto bylo byc we wisle dzisiaj

czyli warto bylo byc we wisle dzisiaj

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama