, czwartek 22 kwietnia 2021
XVI FINAŁ WOŚP: Ruszyła wielka kwesta
9-latki Wiktoria Bebińska, Magdalena Piwocha i o dwa lata starsza Marta Bogdał od rana zbierają w Wiśle pieniądze. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

XVI FINAŁ WOŚP: Ruszyła wielka kwesta

WOJCIECH TRZCIONKA
XVI FINAŁ WOŚP: Ruszyła wielka kwesta

Wiślański finał ruszył oficjalnie ok. 10.00, ale wolontariusze krążyli po ulicach już od 9.00. fot. Maciej Dżugan


XVI FINAŁ WOŚP: Ruszyła wielka kwesta

Przed południem na skoczniach w centrum odbył się pierwszy w Polsce Konkurs Skoków Narciarskich o Puchar Wielkiej Orkiestry. fot. Maciej Dżugan


XVI FINAŁ WOŚP: Ruszyła wielka kwesta

Rozdanie nagród w konkursie skoków odbyło się w południe na rynku. fot. Maciej Dżugan

Dźwięk trombity obwieścił w niedzielny poranek start XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Wiśle. — Zachęcam do głębszego sięgnięcia do kieszeni — wołał ze sceny usytuowanej na placu Hoffa burmistrz miasta Andrzej Molin.
Gdy burmistrz ogłaszał otwarcie finału, 50 wolontariuszy już krążyło z puszkami po mieście. Kwesta przebiega na ulicach, pod kościołami, pod wyciągami narciarskimi na Stożku, Soszowie, Cieńkowie. — Ludzie dają chętnie i dużo. Bywa, że dostajemy nawet 20-złotówki — mówi 13-letnia Ada Wojtaszek, która po raz pierwszy bierze udział w kweście. Po mieście krąży z o trzy lata starszą Karoliną Cieślar. — Jest zimno, ale fajnie. Całe szczęście organizatorzy zapewnili nam ciepły posiłek, więc na pewno wytrzymamy do północy. Super, że możemy zbierać pieniądze dla potrzebujących — przekonuje Karolina. Podczas niedzielnego finału wolontariusze Jurka Owsiaka zbierają pieniądze na pomoc dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi i otolaryngologicznymi.

Przed południem na skoczniach w centrum odbył się pierwszy w Polsce Konkurs Skoków Narciarskich o Puchar Wielkiej Orkiestry. — Trochę w niecodziennej scenerii, bo w styczniu na igelicie, ale co robić — wzdychał Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego. Po południu dużym wydarzeniem będzie licytacja przejazdów z kierowcami rajdowymi, które odbywać się będą na zamkniętym odcinku specjalnym Rajdu Wisły. Swój udział potwierdzili kierowcy: Sebastian Frycz, Łukasz Sztuka, Kajetan Kajetanowicz, Zbigniew Cieślar, Tomasz Czopik, Jarosław Szeja, Wojciech Gronda. Nie zabraknie też gwiazd. Około godz. 19.00 na scenie na placu Hoffa zagra Zakopower.

Wiślański finał to jedna z największych imprez na Śląsku organizowanych w ramach Orkiestry Jurka Owsiaka. — Cieszę się, że Wisła dziś gra tak głośno — mówił burmistrz.

Patronat prasowy nad wiślańskim finałem objęła Gazetacodzienna.pl, która na niedzielę przeniosła redakcję pod Baranią Górę i na bieżąco, przez cały dzień będzie informowała o tym, co dzieje się na placu Hoffa i okolicy.

PROGRAM WOŚP W WIŚLE I POWIECIE:
W niedzielę będzie się działo!
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Super sprawa!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pamiętajcie, że kościół potępia tego szatana Owsiaka i tą jego niby orkiestrę. Nie dawajcie im złamanego grosza, dajcie lepiej na tacę, żeby moi słudzy mogli pić jeszcze droższe trunki i jeździć jeszcze droższymi furami. Płaćcie też wysokie podatki, żeby rządy kolejnej Rzecz.PiS.PO.LiD.ej mogły stawiać mi jeszcze więcej pomników.

Widzę aktywność Osób co jeszcze niedawno miały WOSP w... głębokim poważaniu. Czasy się zmieniają?

O co ci chodzi Cyniku? Musimy sie znowu czegos czepiac. Nie mozemy uszanowac, ze dzieje sie cos wspanialego, ze raz do roku Polacy sa zjednoczeni i chca pomagac?

To nie jest mój wpis. Ktoś się podszywa pod mój nick!!!!

ap to nie ja, Ja jestem tylko jeden, jeden jedyny największy z Polaków, a Polacy mogą jednoczyć się co roku w rocznicę mojej śmierci i pomagać swoimi datkami Kościołowi Rzymsko Katolickiemu

Czyli obłęd ap jest zaraźliwy.....

JP II to nie ja.!!
Co boli was sukienkowi,że tyle kasy koło nosa przechodzi !!Ha! Ha! Powoli NARÓD mądrzeje !!

Dostałeś już zwolnienie lekarskie od psychiatry?

Tak dostałem klecho !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama