, sobota 6 marca 2021
Taksówkarze muszą się ukrywać
Zbigniew Gociek zakrywa koguta na swojej taksówce. Kurs z Rynku w Cieszynie na dworzec kolejowy w Czeskim Cieszynie kosztuje u niego 25 zł. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Taksówkarze muszą się ukrywać

WOJCIECH TRZCIONKA
Taksówkarze z Cieszyna, którym zdarza się wozić klientów do Czeskiego Cieszyna, muszą za każdym razem, gdy przejeżdżają Olzę, zasłaniać napis taxi na samochodach. Inaczej dostaną mandat od czeskiej policji. — To absurd — mówią.
Polscy taksówkarze dość często wożą klientów do Czeskiego Cieszyna. Zazwyczaj na dworzec kolejowy, z którego odjeżdża wiele międzynarodowych pociągów. Niestety, za każdym razem, gdy mają przejechać Olzę, muszą zasłaniać czarnym materiałem napis taxi. — To samo robią czescy taksówkarze przyjeżdżając do nas. Każdy z nas ma licencję na prowadzenie przewozów tylko w swoim mieście i jeżeli wjeżdżamy do Czech z osłoniętym napisem, to policja może nas ukarać mandatem — mówi Zbigniew Gociek, taksówkarz z Cieszyna. — Zakrywam koguta od 25 lat i już się przyzwyczaiłem, ale przyznaję, że teraz, gdy jesteśmy w Schengen i nie ma kontroli granicznych, to trochę dziwne.

Taka sytuacja dziwi też cieszyńskich radnych. Janina Cichomska uważa, że problemem taksówkarzy powinny szybko zająć się burmistrzowie Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. — Konieczne jest porozumienie — uważa radna.

Wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski już zlecił podwładnym zbadanie problemu. — Nie wiedzieliśmy, że taki problem istnieje. Sprawdzimy o co chodzi, bo obecna sytuacja jest bez sensu. Szkoda tylko, że taksówkarze nie zgłosili nam tego dużo wcześniej. Pewnie problem byłby już rozwiązany — przekonuje Włodzimierz Cybulski.
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

bardzo drogi taksówkarz?

strasznie drogo wiadomo halo taxi cieszyn hyba zakrycie koguta wliczają w cene. inni potrafią kurs zrobić za 15 zł...

No to witamy w Schengen. Patrole straży miejskiej, teraz taksówki, co dalej?

Byłem kiedyś taksówkarzem.Klienci strasznie
śmierdzą!!

Nullum crimen sine periculo sociali—nie ma przestępstwa bez społecznego niebezpieczeństwa czynu,
NO ale może Ktoś przecież powiedzieć, że "stare maksymy" są tu niestosowalne. Że My tu w Cz. Cieszynie i w Cieszynie mamy swoje zasady i byle Pan Schengen nie bedzie Nam dupy zawracał. A zatem kolejny przykład polityczno-administracyjnej "krótkowzroczności" polegnie na polu "chwały". Nie znanego Józefa Chwały ale na polu interesów co do których wszyscy mamy wątpliwości: czy Nam aby dobrze służą. O tym, że Pan Schengen przyjdzie było wiadomo. Coż z tego, skoro każdy (?) myślał, że tu chodzi wyłącznie o to aby flszkę wódki wypić na moście (dobra była) i skoczyć po drugą, na drugą strone Olzy. Drodzy taksówkarze, nie chwajcie się zatem. Zbierajcie te mandaty do tzw. kupy, potem to posklejajcie, potem to skopiujcie, potem to rozdajcie wszystkim zainteresowanym, potem... do Strasburga. Już słów brakuje. Zgłaszać problem... źle, nie zgłosisz... wyjdziesz (jako tu) na winnego albo głupa.
Boże... widzisz i nie grzmisz!

a rocznica się zbliża !
1200 kawałów o Cieszynie na 1200 lecie!
To dopiero będzie esej!
Pilch sie może schować!!!

mundurowych odpuszczamy!

Jestem ciekawa, kto jeździ za taką cenę 15zł, przecież są podane stawki. Zresztą zawsze można wybrać konkurencyjną firmę lub znajomego rencistę lub emeryta!

a reszta co ma...?

wielu tasówkarzy to byli TW, więc jakby mundurowi (:)

Nie jest tak łatwo, za przejazd przez granicę większość taryfiarzy dolicza dodatkową opłatę, często też te kursy odbywają się z wyłączonym taksometrem.

ale pieniążki od nich pachniały co?

ale pieniążki od nich pachniały co?

"Patrzysz na swoje ręce i widzisz na nich plamy,
pieniądz nie śmierdzi, odór gromadzi się w nas samych"

Taki chłop jak Zbyszek Gociek zawsze jest widoczny. Taż to 120 kg żywej wogi.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama