, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Skoczów: Piwko tylko do 22.00
Grzegorz Szebesta twierdzi, że zamykanie ogródków po 22.00 to absurdalny pomysł. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Skoczów: Piwko tylko do 22.00

DOROTA KOCHMAN
Skoczów: Piwko tylko do 22.00

W taki sposób nie wypromujemy Skoczowa ― mówi Beata Branc- Gorgosz. fot. Dorota Kochman

W Skoczowie nie będzie można napić się piwa po godz. 22.00 w przyknajpianym ogródku. Chyba, że radni jeszcze zmienią zdanie...
Z taką inicjatywą wystąpił na czwartkowej sesji radny Antoni Kocman. Przekonywał, że coraz częściej słyszy skargi mieszkańców na głośnie zachowanie się klientów lokali w ścisłym centrum. Dlatego, jego zdaniem, należy wprowadzić zakaz spożywania alkoholu po godz. 22.00 w ogródkach i zwiększyć liczbę patroli policji oraz straży miejskiej w pobliżu lokali.

Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Bacza zgadza się z Kocmanem. Zwrócił się już do burmistrz Janiny Żagan, aby jej urzędnicy przygotowali stosowne poprawki do obowiązującej uchwały. Jego zdaniem trzeba jasno sprecyzować, że po godz. 22.00 ogródki przy lokalach, biorąc pod uwagę dobro mieszkańców, powinny być zamykane.

Z tym pomysłem nie zgadza się radna Beata Gorgosz-Branc. ― Chcemy rozwijać w mieście turystykę, a przecież we wszystkich kurortach spożywanie alkoholu po 22.00 jest dozwolone. Obawiam się, że taki zakaz będzie odstraszał gości. Problem z awanturnikami trzeba rozwiązać w inny sposób ― mówi radna.

Z jej opinią zgadza się radna Anna Kisiała. ― Odgórny zakaz to nieporozumienie. To właściciele lokali powinni dbać o ich prestiż, wypraszając niekulturalnych gości. Nie można straszyć ludzi, którzy kulturalnie, wieczorem, na świeżym powietrzu chcą napić się piwa ― dodaje Kisiała.

Właściciele lokali są zdumieni pomysłem. ― Awanturują się głównie ci, którzy nie piją w lokalach. Klientów, którzy nie potrafią się zachować sami wypraszamy― tłumaczy Jacek Stec, właściciel restauracji Sadyba.

Podobna opinię wyraża Grzegorz Szebesta, właściciel pubu Tapi na Górnym Borze. ― Mamy ochronę, która w przypadku pojawienia się kłopotliwych gości pojawia się w ciągu dwóch minut. W niedługim czasie zamierzamy też założyć monitoring. Dziwi mnie pomysł radnych. To że nie można organizować imprez już przełknęliśmy, ale ten pomysł wydaje mi się absurdalny. Co jest złego w tym, że zmęczeni po pracy ludzie po 22.00 siadają na świeżym powietrzu przy piwie? Należałoby się raczej zastanowić co robić z osobami, które piją alkohol na ławkach, pod sklepami i po pijanemu dewastują mienie, zachowują się głośno. Po wprowadzeniu takiego zakazu kto będzie chciał zakłócać spokój, ten i tak będzie to robił ― stwierdza właściciel osiedlowego baru.

Zastępca burmistrza Skoczowa Piotr Rucki mówi krótko: ― Pozostawię ten pomysł bez komentarza.
Komentarze: (37)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Najeżdżacie na Cieszyn, a w Skoczowie to dopiero się dzieje. Pomysły rodem z filmów Barei!

Жизнь без пива - холодная могила!

SPROSTOWANIE
Wręcz odwrotnie Pani Redaktor !
Na sesji postulowałem aby zmienić kuriozalną uchwałę podjętą w 2005r. ograniczającą godziny otwarcia lokali gastronomicznych (od 6 do 24) - powiedziałem, że właściciel ma prawo mieć lokal otwarty do ostatniego klienta i taki był postulat zgłosiłem. Natomiast sprawa ogródków jest kwestią bardziej dyskusyjną (choć i to jest precyzyjnie uregulowane w uchwale z 2005r. -"ogródki mogą być czynne od 6-22"), proszę sobie wyobrazić, że pod Pani oknami jest czynny całodobowo ogródek piwny. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uważnych słuchaczy. Przewodniczący Rady Andrzej Bacza

to jest chore! w ogole dajcie zakaz spozywania i kupowania alkoholu i cofajcie sie w rozwoju. strasznie chcecie byc turystycznym miastem a w Skoczowie raptem ma byc 1 ogrodek na rynku i to do 22, i jak Wy chcecie turystow przyciagnac? ani porzadnych knajp, pubow, o dyskotece juz nie wspomne; gdzie mlodziez ma sie isc wyszalec? kazdemu sie nalezy jakas rozrywka. jak tak bedziecie dalej ograniczac ludzi to beda stad wyjezdzac a nie przyjezdzac. załosne jest to co robicie.zamiast isc do przodu to macie wsteczny właczony.

i jeszcze jedno pytanie mi sie nasuwa? czy w Dni Skoczowa tez o 22 bedzie fajrant? zabierac zabawki i do domu?? czy u nas w Skoczowie nie mozna sie bawic dluzej jak w innych miastach, tylko do 22? eh.i sie tu człowieku nie napij piwka potem :P

Nie rozumiem co jest "wręcz odwrotnie". W artykule chodzi konkretnie o czas otwarcia Ogródków, gdzie tu sprzeczność ?
Według mnie godz. 24.00 byłaby w sam raz. Tyle chyba mieszkańcy byliby w stanie wytrzymać przez te 3 letnie miesiące. Mieszkanie w ścislym centrum ma swoje plusy i minusy, a wszystkim malkontentom nie ma nawet co próbować dogodzić, bo jeszcze się taki nie urodził... ; )

Co się w tym Skoczowie dzieje? Pomnik utopca - nie, tatarczonka produktem lokalnym - nie, ogródki piwne - nie. No to faktycznie pozostaje promować miasto byłą wizytą JPII. To dopiero przebój!

Mówiłem jakieś dwa tygodnie temu.Nie chwaląc się.

Jak w islamie, stopniowa prohibicja,
Skoczów Iranem Europy
( tylko mułłowie innego gatunku )

Ciekawość mnie żre, czy Admin usunie wpis Andrzeja Baczy! Przecież wszelkie uwagi pod adresem redakcji są cenzurowane = usuwane!

Nawet na konserwatywnych Wyspach Brytyjskich przedłużono sprzedarz piwa w pubach. Panie Bacza nikt już nie będzie rozrabiał w ogródkach jak pan je zamknie tylko na ulicach i pod sklepami całodobowymi no bo gdzieś się trzeba będzie zaopatrzyć. Cieszyn, Ustroń, Wisła się rozwijają a Skoczów kroczy w tył. Brawo

Co Ci radnim jeszce wymyślą?????

Sz.Pani Radno Gorgosz-Branc: o jakim to kurorcie Pani myśli mówiąc Skoczów? Czyżby o tej dziedzinie pod Św.Kaplicówką? Inwestować trza w Centrum Pielgrzymkowe, starać się o relikwie Św. JP II bo inni Go rozdrapią, zbierać wspomnienia tych co mieli z Nim przyjemność...To jest przyszłość. A może jak w Wadowicach tryśnie święcona woda? Kombinujta...

A ja popieram, zamykać gospody już po 21,00!! Po co ludziska majom się upijać tak późno? hę

w londynie zakozali picia w środkach komunikacji miejskiej i .... za pore dni w metrze była największo w angli impreza
oby sie nie skończyło tak jak w looooonnnndyyyynieee.
Jak kiery nimo rozumu to mu go przepisy nie dajóm

Mieszkańcy Skoczowa mają prawo dyskutować jak mają funkcjonować ogródki piwne na ulicach. Kibic z dala niech się nie wp....ala. Chcecie mieć obszczane mury kamienic w Cieszynie czy innych "metropoliach". Chcecie słuchać dialogów okraszonych łaciną. Wasz wybór. Tylko nie mówcie mi pierdół, że turystyka z powodu ogródków piwnych przyniesie szmal miastu Skoczów. Kultura picia piwa jaka jest wystarczy trochę postać w pobliżu piwiarni. Kto nie wie nich posłucha.

Национализм - это не кровь в жилах, это моча в голове.

Oto Skoczów właśnie...

Kij im w oko, co to za mieszkańcy, to cioty nie mieszkańcy, z takimi nie ma się co liczyć. Porządny człowiek w nocy pije i śpiewa, a cioty zapraszam na cmentarz, tam jest spokojnie. pozdro dla tych co się bawią, aleją gwiazd biegniemy.!!!!!

Gula-tak trzymac. Lexx, jak ci sie czlowieku kiedy dziecko uda splodzic albo do pracy przyjdzie rano wstawac, to MOZE zrozumiesz. A tak w ogole to kiedy w Polsce wprowadza zakaz palenia papierosow w zamknietych miejscach publicznych, typu restauracje, dyskoteki, kawiarnie, bary?? Najwyzszy czas. Ludziska przynajmniej tylko piwem beda smierdziec.

A może zamiast piwa, to w pubach sprzedawać mleko. Też ma swoje procenty....... Hej!

pomysł z ogródkami jest dobry Ciewszyn wygląda uroczo zawłaszcza w godzinach wieczornych a głosno jest wtedy jak na Rynku są jakieś imprezy a pozatym jest spoko.

Szanowni Rajcy!proponuje zakazać WSZYSTKIEGO żeby nie było niczego!

Widzisz, problem w tym, że dzieci płodzić nie mam zamiaru, życie jest zbyt krótkie żeby sobie na kilkanaście lat zabawy odmawiać i oddawać się praniu pieluch i robieniu wyprawki do szkoły, mam ciekawsze sposoby na spędzanie czasu. Co do wstawania rano do pracy to też staram się tak sobie życie układać żeby raczej nie mieć takiej konieczności. Tak czy inaczej zdaję sobie sprawę z tego, że ktoś rano wstawać musi i również ktoś dzieci chce mieć, z myślą o takich ludziach miasta budują dzielnice mieszkaniowe gdzie tego typu zakazy są słuszne. Ludzie decydujący się jednak na życie w centrum miasta powinni liczyć się z nocną rozrywka jaka się w centrum odbywa. Inną rzeczą są tzw. okna zespolone, które w dużej mierze odcinają mieszkania od hałasu, nie są one tanie, ale miasto mogłoby dofinansowywać montaż takich okien w mieszkaniach w centrum z pieniędzy pochodzących z dzierżawy ogródków, lokali gastronomicznych i koncesji na alkohol. P.S. Przepraszam za płytki ton ostatniego posta, byłem mocno wcięty ;-)

Пиво по утрам не только лечит голову, но и выздоравливает весь организм в целом.

Skoczów jak i jego rajcowie to jakieś chore!

a do której wy macie w Bażanowicach ogródki pootwierane?...

Co miasto by moglo, a co zrobi, to sa niestety dwie insze inszosci...

juz widze ze sa zmiany w poragramie Dni Skoczowa - miał byc De Press w sobote a na stronie skoczow.pl pisze
big day - piosenki goracego lata" wiec bedzie big day czy de press? bo organizatorom wypadałoby podac ta informacje. ja osobiscie nastawialem sie na de press ale jak ma byc big day to juz sie tak nie ciesze.

też odbieram Big Day dość DePressyjnie : )))

Będzie wpólna modlitwa o ponowne przybycie JP2 i podany nr. konta pana tadeusza.

To kolejny pomysł ludzi, którzy nie mają pojęcia o realiach życia. Jaki to może wywołać skutek? - No prosty, przecie ludziska w lecie nie koniecznie będą mieli ochotę wracać do domku o 22.00. Co więc będa robić? Proste, kupią sobie piwka w sklepie i siądą sobie gdzieś na wolnym powietrzu, a wtedy tym bardziej będą siusiać po murach (no bo kibelka nie będzie), a co bardziej krewcy będą szukać zaczepki z nudów, no bo co by mieli robić. Gratuluje pomysłów.

Ja działam 24 godziny na dobę i żaden zakaz mnie nie zatrzyma, ja jestem king bruce lee karate mistrz

Ilu mieskańców - tyle pomysłów. "Stety, czy nie" - mieszkanie w centrum ma swoje przywileje: mamy bilety na imprezy na rynku "za darmo", ale ma także wady: ten bilet nie jest do odstąpienia = czy nam się podoba czy nie musimy oglądać lub słuchać imprezę do końca. Dlatego hale sportowo-widowiskowe, imprezy masowe, ważne instytucje, itd. znajdują się w centrach miast, natomiast "sypialnie"- dzielnice spokojniejsze, gdzie każdy z nas prędzej czy później (z wiekeim szukając "świętego spokoju") chciałby mieszkać. Dlatego także głównie ludzie młodzi, szukający uciech 48/24 mieszkają w centrach- w miejscach, które zwykło się mawiać "tętnią życiem czy nigdy nie zasypiają". ( Tu pokazuje się problem- miasto nie ma jednego dużego potrzebnego obiektu typu np.amfiteatr, czy park rozrywki). Skoczów jest małym miasteczkiem, więc raczej na razie nas to nie dotyczy, ale to nie znaczy, że ma to być miejsce tylko śpiące. Gdzie ani przemysłu, ani rozrywki i wielu innych rzeczy nie może mieć miejsca. Jestem przeciwna awanturnictwu; ale zwrócenie uwagi osobie niekulturalnej jest przywilejem każdego dobrze wychowanego człowieka - i nie potrzeba do tego dodatkowych zakazów. Przypomnijmy sobie co się dzialo w czasach prohibicji- rosły największe fortuny finansowe budowane właśnie na handlu alkoholem, a z naszego podwórka: w czasach kiedy alkohol był sprzedawany tylko po 13 - niemal nie było domu czy "dziedziny", gdzie nie pędzono by bimbru, oby tylko był dostęp do trunku przez 24 godz. na dobę. Ścisłe centrum uważam za miejsce gdzie wypada się dobrze zabawić - i nie tylko w piwnicy, która ma prawo śmierdzieć stęchlizną (choć wtedy nie byłoby się słyszalnym na zewnątrz). Jeszcze raz- inwektywy/ obelgi - w kulturalnym towarzystwie są zwykle od razu ucinane- chyba, że zakładamy, że mamy w mieście tylko lub większość niekulturalnych ( delikatnie mówiąc) ludzi, którzy korzystają z knajpek i restauracji ( też korzystam). Co do toalet- każdy zdrowy normalny człowiek skorzysta z toalety jeśli będzie miał do niej - (otwartej) dostęp w lokalu lub jego pobliżu i nię będzie szukał "rogu"- ( wyjątek pewnie się znajdzie - ale nasiusiać może za rogiem także bezpański pies...). I skoro już tak sobie polemizujemy w temacie rozrywkowym - to przypomnę Państwu, że był czas i chęci do zorganizowania okolicznościowej dyskoteki dla dorosłych...ale ze względu na 2, czy 3 mieszkanki , które od razu widziały spalone samochody i "masę awanturników" (ludzie 30, 40, 50-letni) wychodzących z takiej imprezy z MDK- panie zadeklarowały swój zamiar leżenia na schodach ratusza pragnąc wyrazić w ten sposób sprzeciw...i imprezę odwołano. I jak tu działać w poważnych sprawach, skoro tak śmieszne mogą być od razu sparaliżowane przez np.2 osoby. Osbiście - kolejnym razem- w celu zorganizowania masowej imprezy, czy wykonania określonego działania i też na znak protestu ( gdyby takowe miały nie zostać zrealizowane lub odwołane) - wraz z zainteresowanymi też mogę położyć się na schodach ratusza, widząc, że "tędy droga do postawienia na swoim". I zaręczam, że będą wtedy długie nocne - chwilami pewnie głośne dyskusje...Może w ten sposób "inaczej" wypromujemy nasze miasto i spróbujemy przyciągnąć różnorodnością ofert - mieszkańców oraz turystów, aby nie musieli wyjeżdzać do pobliskiej Brennej, Ustronia czy Wisły - gdzie imprezy zaczynaja się od 18, czy 20 i trwają do "białego rana". I nazwiemy to "szumnie i dumnie" , a napewno modnie "happeningiem" . Pozdrawiam. p.s. za ewentualne "literówki"- przepraszam czytajacych.

Najlepiej otwórz tam , stoisko ze święconą wodą

Pan Bacza tak mówi bo ma mieszkanie na rynku. Ogródki powinne byc czynne CAŁĄ DOBĘ to przywilej UNI NEUROPEJSKIEJ.Ale Skoczów jest dddddddaleko od Uni. A pan Kocman niech zajmie się Swoim Pierściem. A TAK TO MIAŁBYM PROŚBĘ ZRÓBCIE W TYM SKOCZOWIE RAZ A PORZĄDNIE COŚ DOBREGO. PANI BURMISTRZ ZNALIŚMY SIĘ ALE Z INNEJ STRONY, TERAZ NAPRAWDĘ SIĘ PANI ZMIENIŁA.
Z POWAŻANIEM POZDROWIENIA DLA SKOCZOWIAN

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama