, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Ruszyła wirtualna adopcja psów
W cieszyńskim schronisku mieszka prawie 100 psów. fot. WO Dodaj do Facebook

Ruszyła wirtualna adopcja psów

DZ/ER
Schronisko przy ul. Cichej w Cieszynie uruchomiło wirtualną adopcję psów. Gospodarzy zmusiła do tego ogromna ciasnota w azylu.
– Najtrudniej jest teraz, podczas wakacji, kiedy mnóstwo osób wyjeżdża na wypoczynek i nie wie, co zrobić ze swoim pupilem. Wtedy niejednokrotnie czworonogi są porzucane. Niestety, niechcianych psów przybywa, ale próbujmy zaradzić tej sytuacji. Uruchomiliśmy adopcję, której pierwszy etap przeprowadzany jest przez internet – wyjaśnia Beata Kowalczyk, szefowa cieszyńskiego schroniska.

W akcję zaangażowana jest również Katarzyna Brandys-Chwastek, reprezentująca Stowarzyszenie AS w Ustroniu. Jak się okazuje, procedura adopcji zwierzaków wcale nie jest taka prosta. I to bynajmniej nie dlatego, żeby zniechęcić osoby chcące zaopiekować się psem, lecz by sprawdzić kandydata czy rzeczywiście chce się stać oddanym przyjacielem czworonoga.

– Najpierw psom przyglądnąć się można na naszej stronie internetowej www.schronisko.ustronet.com oraz ponad 20 portalach, które podjęły z nami współpracę – wyjaśnia Katarzyna Brandys-Chwastek. Kolejny ruch należy już do osób chcących nabyć psa. Każda z nich zobowiązana jest do szczegółowego i wiarygodnego wypełnienia ankiety. Jeżeli kandydaci spełniają wszystkie kryteria, wtedy przechodzą jeszcze przez etap sprawdzania warunków, w jakich będzie żył ich podopieczny. Jeżeli te zostają zaakceptowane, schronisko podpisuje wówczas umowę z taką osobą, po czym ta bezpłatnie odbiera swojego pupila. Na tym sprawa się jednak nie kończy. – W umowie zawarta jest informacja, że mamy prawo do odwiedzin psa i sprawdzania tego, jak jest traktowany i jak mu się żyje – zaznacza Brandys-Chwastek.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Beatko trzymam kciuki!! Co z Mietkiem?? Pije dalej ???

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama