, sobota 6 marca 2021
Przyszedł rozkaz: Oszczędzać papier toaletowy!
Ireneusz Szwarga, komendant powiatowy policji w Cieszynie uspokaja, że jego jednostka póki co ma wszystkiego tyle, ile trzeba. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Przyszedł rozkaz: Oszczędzać papier toaletowy!

MARCIN PIETRASZEWSKI/Gazeta.pl, TWO/Gazetacodzienna.pl
Policjanci będą oszczędzali wodę, prąd, paliwo, a nawet papier toaletowy. — Może jeszcze będziemy zamykali na noc komisariaty? — pyta drwiąco jeden z komendantów.
Tuż po zatwierdzeniu marcowych podwyżek pensji, Komenda Główna Policji przysłała do Katowic lakoniczne pismo: budżet policji zmniejszono o 140 mln zł, trzeba zacząć oszczędzać. Komendantom kazano „podjąć stosowne kroki zaradcze, które przyczynią się do zmniejszenia ponoszonych wydatków". W praktyce oznacza to wprowadzenie limitów na paliwo, rozmowy telefoniczne, ewidencjonowanie papieru do ksero, tonerów, papieru toaletowego, wygaszanie świateł w komendach czy też przykręcanie kaloryferów. Dawniej takie oszczędności wprowadzano dopiero w październiku lub listopadzie. — Jak powiem ludziom, którzy przynoszą do pracy własne komputery czy sprzęt biurowy, że muszą jeszcze oszczędzać światło, to mi się zbuntują. I wcale nie będę się im dziwił — mówi jeden z komendantów. Przyznaje, że boi się nawet myśleć, co się będzie działo pod koniec roku. — Może wtedy będziemy zamykali na noc komisariaty? — pyta drwiąco.

Wprowadzane oszczędności irytują mł. insp. Zbigniewa Stawarza, komendanta wojewódzkiego w Katowicach. — Szef zrobi jednak wszystko, żeby miały one jak najmniejszy wpływ na warunki, w jakich pracują funkcjonariusze — zapewnia podinsp. Andrzej Gąska, rzecznik prasowy śląskiej policji. Nadkom. Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej uspokaja: — W przyszłości planujemy ubieganie się o uruchomienie rezerwy budżetowej, jednak zasady finansów publicznych zabraniają zaciągania zobowiązań ponad ustalony plan.

Na wszelki wypadek Komenda Główna zaleciła jednak, żeby szefowie śląskich i zagłębiowskich komend podjęli „działania w celu pozyskania dla kierowanych przez siebie jednostek dodatkowych środków pozabudżetowych". Oznacza to, że wsparcia muszą szukać w stowarzyszeniach, fundacjach, bankach, firmach ubezpieczeniowych lub w samorządach. Oficerowie policji uważają, że takie postawienie sprawy jest uwłaczające, bo robi z nich żebraków. — Jak mam poprosić prezydenta, który daje mi kilkaset tys. zł na monitoring, żeby kupił mi jeszcze papier toaletowy, opony do radiowozów czy opłacił rachunki za komórki? — pyta jeden z komendantów. Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego ostrzega, że takie zdobywanie pieniędzy przez policję jest korupcjogenne. — Nikt nie jest bowiem w stanie przewidzieć, czy w przyszłości policja nie będzie musiała prowadzić sprawy przeciwko swojemu darczyńcy — podkreśla Kopińska.

Mł. insp. Ireneusz Szwarga, komendant powiatowy policji w Cieszynie uspokaja, że jego jednostka póki co ma wszystkiego tyle, ile trzeba. Papieru toaletowego też policjantom nie brakuje. — Nic mi nie wiadomo, żeby miało go zabraknąć — mówi z uśmiechem komendant.
Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Oj, żeby później nie oberwało się po uszach szefowi naszej powiatowej komendy! Oj, lepiej zaraz narzekać, aby nie podpaść zwierzchnikom. Taka moja rada!
P.S. Jeżeli zabraknie "srajtaśmy" to przyniosę parę rolek!

niech już ci komendanci nie płaczą i popatrzą gdzie można zrobić oszczędności.Niech ci komendanci poczują się gospodarzami a nie tylko traktują daną jednostkę jako szczebel do dalszej kariery.Nie jest tak żle jak niektórzy płaczą.A propo to policjanci muszą nieżle zarabiać jak stać ich na przynoszenie komputerów do pracy.

A jak tam z kaplicami.Słyszałem,że w każdym komisariacie ma być wygospodarowane osobne
pomieszczenie na kaplice!!

Zawsze można użyć przeczytaną gazetę.:)

Codziennej sie nie da ;-) Ale GZC mozna, nawet trzeba...

czyżby aż tak często gospodarze komisariatów korzystali z ubikacji,że ponadplanowo muszą zużywać papieru toaletowego.Czyżby ktoś tak się bał lub jadł byle co,że ma aż takie rozwodnienie?

gucio

Одному Богу известно, что у атеиста на уме...

Cóż ryży Donald zapowiedział normalizację po antydemokratycznym reżymie Kaczorów. Jest teraz polityka miłości i tylko dlaczego wszędzie słychać jęki nabranych budżetowców? PS@gutek komputer do edycji tekstów często laptop z drugiej ręki kosztują obecnie grosze. Widać, że nie jesteś w temacie. @ap Idź do Donalda na rekolekcje miłości wtedy nie będziesz potrzebował kaplicy w cieszyńskim komisariacie.

@wichajster - wsadź sobie papier w buty będziesz wyższy.

ty momo masz jakieś obsesje na punkcie PO.My mówimy o oszczędnościacjh a ty pierdzielisz o polityce,obrażasz ludzi.Robisz wrażenie jakbyś nie żarł warzonego przez miesiąc.Chyba jesteś nie stela bo inaczej byś tak nie pierdzielił!!!!

Zapomniał wół jak cielęciem był i srał w galoty, może On nie uzywa papieru toaletowego tylko gazety.

Ty za to pierdzielisz jakbyś ożarł się słodu z ważonego. Jak to dobrze, że nie obrażasz ludzi i chyba tylko dlatego bo przecież jesteś stela, a to oczywiście jednoznacznie gwarantuje towarzyska ogładę. Naiwniak stela.

jw

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama