, wtorek 25 czerwca 2019
Pomoc dla najmniejszych pacjentów
Mały Adaś pod czujnym okiem mamy w inkubatorze podarowanym przez fundację Owsiaka. fot. Anna Ludwin Dodaj do Facebook

Pomoc dla najmniejszych pacjentów

ANNA LUDWIN
W ubiegłym roku na Oddziale Neonatologii cieszyńskiego Szpitala Śląskiego zepsuło się kilka inkubatorów. Teraz oddział zyskał dwa nowe urządzenia wspomagające podtrzymywanie procesów życiowych wcześniaków i noworodków.
Jeden inkubator udało się kupić z budżetu szpitala, drugi to dar Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która pomaga cieszyńskiemu szpitalowi już nie pierwszy raz.

— Jeśli noworodek urodził się za wcześnie lub urodził się chory, potrzebuje mikroklimatu ochronnego inkubatora. Ma w ten sposób większe szanse na przeżycie — tłumaczy ordynator Oddziału Neonatologicznego, Kazimiera Karczmarczyk. — Nasz oddział wzbogacił się o dwa takie cudowne urządzenia. Jest to inkubator Atom model V-2100G podarowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz inkubator Drager Isolette C 2000 zakupiony z funduszy własnych szpitala.

Oba inkubatory są zamknięte, przeznaczone dla zapewnienia wcześniakom i noworodkom optymalnego mikroklimatu. Taki typ inkubatora noworodkowego stwarza dogodne warunki do obserwacji, badania i leczenia maleństwa. Mikroklimat jest zapewniany przez automatyczną stabilizację temperatury i wilgotności. Regulacja temperatury sterowana jest poprzez pomiar temperatury na skórze noworodka. Urządzenie wyposażone jest także w możliwość regulacji natleniania i monitorowania wagi noworodka.

Cena jednego inkubatora wynosi około 50 tys. zł.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

...niech dalej walczą z Owsiakiem i WOŚP...

...dar fundacji J. Owsiaka Fundacja A. Leppera to fundowała noworodki...

Prosze jeszcze zmienic dyrekcje tego szpitala zmienic za duzo kasy biora trzeba troche im ujac a od tego jest starostwo powiatowe

Co to znaczy-za duzo? Maja za mala odpowiedzialnosc? Czy co cie boli?

Proszę pań
„Zamieszanko” tu powstało; Jak za dużo, nie za mało

Ale przestóńcie, dwanoście tyśyncy za to że pani doktor Dyrektor poświyńci dwa dni wy tygodniu żeby sie podziwać co sie dzieje w szpitolu to ni ma zaś tak moc

Jeżeli zabierać głos na temat szpitala Śl. to Pani Dyrektor zaczęła pieknie- od remontu dyrekcji a po szpitalu już się nieda jeździć kasują za wjazd a powinni płacić za połamane resory.Jak kiedyś wszyscy chcieli się leczyć w Cieszynie tak teraz wszyscy uciekają od Cieszyna.Panuje całkowite bezprawie lekarze i inni pracownicy wjeżdżają samochodami gdzie chcą blokująć drogi dojazdowe, najgorzej przed izbą przyjęć jak by mogli i się dało to wjechaliby na oddziały. Stare powiedzenie -... jaki Pan taki kram... i to się sprawdza w ZOZ Cieszyn. Pani Dyrektor czas to zmienić już minęło sporo czasu .

Jak kiery nie umi leczyć to mu ani piekno cesta nie pomoże. A że chcieliby wjechać autem na oddział to je tymu że boją sie noge złomać bo wiedzą że ich tu dobrze nie poskłodają

Ja natomiast nie moge zrozumiec , dlaczego na stanowiska dyrektorow szpitali mianuje sie lekarzy , ktorzy z samego zalozenia powinni leczyc a do zarzadzania powinni byc powolywani ludzie ktorzy sa do tego przygotowani , wtedy problemy ktore mamy dzisiaj ,niebyly by nam znane.

anex! bo to jest Polska. Popatrz np. ilu prawników albo choć mądrych ludzi jest w Sejmie, który uchwala różne ustawy.
Co do meritum to chyba dobrze że jest wiecej sprzętu w szpitalu, ale życzyć wszystkim żebyśmy byli zdrowi i nie był potrzebny.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama