, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Nowy szeryf wytacza działa
— Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach jest moim priorytetem — mówi komendant Ireneusz Szwarga. fot. WO Dodaj do Facebook

Nowy szeryf wytacza działa

WO
Nowy komendant cieszyńskiej policji wypowiedział wojnę piratom drogowym i pijanym kierowcom. Jak zamierza z nimi walczyć?
W całym ub. roku na drogach Śląska Cieszyńskiego zginęło 10 osób. W tym już 16! Policja uważa, że winni są kierowcy, którzy szaleją na drogach i jeżdżą po kielichu, więc trzeba z nimi zdecydowanie walczyć. — Jest naprawdę źle, ale mamy na to receptę — mówi mł. insp. Ireneusz Szwarga, nowy komendant powiatowy policji w Cieszynie.

W walce z niesfornymi kierowcami mają pomóc fotoradary, które częściej niż dotychczas będą się pojawiały przy drogach. — Nie będzie polowań na drodze S1, bo nie chodzi nam o to, żeby w godzinę zrobić pięćdziesiąt zdjęć. Fotoradar pojawi się tam, gdzie jest realne zagrożenie — tłumaczy komendant.

Na Śląsku Cieszyńskim przybędzie też stałych skrzynek, w których pojawią się fotordary. Kolejne zostały już zamontowane w Brennej i Kończycach Małych. — No i mamy jeszcze do dyspozycji samochód z wideorejestratorem, który będzie częściej wykorzystywany oraz stanowisko dowodzenia. To wóz, z którego można obserwować nawet pięć kierunków i przesyłać informacje policjantom rozstawionym w różnych miejscach — przekonuje Ireneusz Szwarga
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jest Pan Nowy to może Pan dużo mówić. Sprawdzimy jak Szanowny Pan będzie reagował na "telefony" z sąsiedztwa.

najlepiej idzie Wam łapanie kierowców. Bo się boicie walczyć z melinami, złodziejami bo tam Wam mogą na cupać. Wam na szkole wysysają mózg czy co

śmiechu warte ... pozdrawiam policjantów, dla których największe zagrożenie to tzw. piraci drogowi. wojna z nimi to prawdziwe wyzwanie, współczuję obu stronom. wydaje mi się że tu chyba nie chodzi o piratów (statystycznie polacy coraz lepiej jeżdżą i sa życzliwsi na drodze) ale o fatalne rozwiązania komunikacyjne, oznakowanie, bezsensowne ograniczenia predkosci itp wymysły majace na celu jedno: wyciagnac z kieszeni kierowcy jak najwiecej kasy.
P.s. Pamietacie Ludzie jak bylo poczatkiem roku z wprowadzaniem obowiazkowego zapalnai swiateł? Argumenty o mniejszej wypadkowosci? A czy ktos rozliczyl urzedasow za te brednie? Przeciez nic sie nie zmienilo w statystykach, ba w weekend majowy zginelo wyjatkowo duzo ludzi na drogach. A moze ktos znów nas okłamał? Kogo za to rozliczyć?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama