, sobota 6 marca 2021
Nielegalne papierosy w autokarze
Zarekwirowane papierosy są warte 10 tys. zł. fot. Izba Celna Dodaj do Facebook

Nielegalne papierosy w autokarze

EDYTA RASMUS
5530 paczek papierosów różnych marek z ukraińskimi znakami akcyzy skonfiskowali dziś celnicy w efekcie kontroli autokaru jadącego do Włoch.
Funkcjonariusze z Grupy Mobilnej zatrzymali autobus na dwupasmówce w Cieszynie-Boguszowicach. — Nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy, ukryte w bagażach, należały do trzech podróżnych — mówi Elżbieta Gowin, rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Katowicach.

Pochodzące z przemytu wyroby tytoniowe o wartości przekraczającej 10 tys. zł skonfiskowano, a wobec sprawców wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Zdaniem fachowców, w najbliższym czasie należy liczyć się ze wzrostem przemytu papierosów ze Wschodu, gdyż w Polsce wzrosła akcyza na fajki i nielegalny przerzut stanie się jeszcze bardziej opłacalny.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama