, poniedziałek 1 marca 2021
Nasze drogie dzieci...
Od 1 września opłata przedszkolna ma podrożeć o 20 proc. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Nasze drogie dzieci...

TWO
Rodzice, którzy wysyłają swoje pociechy do przedszkoli będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Już za kilka miesięcy w Cieszynie podrożeją opłaty za opiekę nad dziećmi.
— Co roku sporo dopłacamy do przedszkoli, bo opłata za dzieci nie wzrosła od 2004 roku. W tym czasie drastycznie podrożały żywność i nośniki energii. Poza tym, w ubiegłym roku podnieśliśmy o 15 proc. płace pracownikom przedszkoli, którzy byli grupą najmniej zarabiającą w miejskich placówkach — mówi Jan Matuszek, wiceburmistrz Cieszyna.

Władze miasta planują, że od 1 września opłata przedszkolna podrożeje o 20 proc. i będzie wynosić średnio 200 zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą jednak radni na czwartkowej sesji. — Postanowiliśmy już teraz zająć się tą sprawą, aby rodzice zapisujący swoje pociechy do przedszkoli byli przygotowani na wyższe opłaty — dodaje Jan Matuszek. Jak tłumaczy, podwyżka ma zrekompensować placówkom koszt przygotowania posiłków dla dzieci.

Dla porównania, w miejskich przedszkolach w Bielsku-Białej już teraz trzeba płacić za dziecko 270 zł, a w Żywcu opłata wynosi 200 zł.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

już, tuż, tuż zza rogiem czają się kolejne miejskie podwyżki

nie porównujcie Cieszyna do Bielska i Żywca.... jak juz porównujecie to porównajcie także zarobki....

a żywcu i bielsku zarabiają 2 x więcej czy co?

Władze Cieszyna nic nie potrafią zrobić dla ludzi tylko im podwyżki fundują jedna za drugą zamiast starać się o inwestorow by powstały nowe miejsca pracy z godnym wynagrodzeniem.Ale za to jak przydom wybory to obietnicom nie bendzie końca.

ludzie, komuna sie skonczyla- wszyscy by chcieli super warunkow w przedszkolach i za darmo. to se neni mozne. instytucje samorzadowe sa dla ludzi ale nie sa charytatywne

Słuchoj "vp" Twoje myślenie jest jak stary but, kopie co popadnie bo i tako dziury w zelówach. Gdzie ty widzisz koniec komuny? O jakich "instytucjach" mówisz? Bzdury i głupota. Samorząd rozdaje pieniążki na działalność charytatywną tylko Tobie się nie chce chwilke na budżet popatrzeć.

A może by tak obciąć budżet naszemu sztandarowemu dziełu myśli cieszyńskiej, tj Śląskiemu Zamkowi Sztuki i Przdsiębiorczości. Wyszłoby gdzieś miesięcznie ponad stówkę (tak ok. 120 zł) na 1 dziecko w przedszkolu , więc może warto spróbować......

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama