, środa 19 luty 2020
Marzenia o aquaparku
Vit Slovacek, burmistrz Czeskiego Cieszyna, pokazuje jak będzie wyglądał mały aquapark. Na razie brakuje jednak pieniędzy na tę inwestycję. fot. LC/Super-Nowa.pl Dodaj do Facebook

Marzenia o aquaparku

WOT/Super-Nowa.pl
Władze Czeskiego Cieszyna chcą wybudować mini aquapark dla Czechów i Polaków. Projekt jest już gotowy. Problemem jest brak pieniędzy. Na realizację inwestycji potrzeba około 200 mln koron.
Vit Slovacek, burmistrz Czeskiego Cieszyna nie kryje, że pomysł budowy nowoczesnego basenu sportowo-rekreacyjnego w ogóle nie ujrzałby się światła dziennego, gdyby po drugiej stronie Olzy nie leżał polski Cieszyn. — Dla samego Czeskiego Cieszyna tak duża inwestycja nie miałaby racji bytu. W obu Cieszynach mieszka jednak kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, co inwestycję czyni uzasadnioną. Chcemy wybudować basen dla naszych rodaków i Polaków —przyznaje Slovacek.

W obu Ciszynach brakuje krytej pływalni z prawdziwego zdarzenia. Czesi korzystają ze skromnego basenu w jednej ze szkół albo kąpią się Hawierzowie, Ostrawie oraz Trzyńcu. Burmistrz chciałby ich zatrzymywać w miejscu zamieszkania. Do tego potrzeba jednak około 200 mln koron (30 mln zł). Projekt jest już gotowy, a miejsce przygotowane pod inwestycję. Mały aquapark ma stanąć w okolicy Kauflandu. — Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Unia Europejska jest już mniej chętna, żeby dofinansowywać takie inwestycje. Potrzebujemy przynajmniej 50 proc. z całości. Angażowanie do sprawy strony polskiej nie wchodzi w rachubę. Mamy przecież różne budżety, to są dwa odrębne kraje — dodaje Vit Slovacek.

Projekt zakłada budowę pod dachem kilku basenów, w tym sportowego, rekreacyjnego, relaksacyjnego z masażami oraz brodziku. Zaplanowane są także dwie zjeżdżalnie, fitness oraz siłownia.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Życzę powodzenia przy realizacji pomysłu. Niech żyje nasz burmistrz Cieszyna. Bo ten "nasz" już tylko robi projekty na półkę. Tak się składa ,że gazdowie po czeskiej stronie wyprzedzają tych naszych o dwa kroki a może i więcej. Przy tym oszczędzają swoich obywateli i nie ździerają z nich takich opłat. Widać to po czynszach za mieszkania, opłatach za wywóz nieczystości , opłatach parkingowych a także po cenie za wstęp na basen - jest dużo lepszy od naszego . Burmistrz Slovacek uczyni tę częśc Cieszyna atrakcyjniejszą dla mieszkańców i turystów. Taraz powstają tam dwie hale przemysłowe - podczas gdy my ciągle usiłujemy ratować gospodarkę dochodami z targowiska gdy tam powstanie 600 miejsc pracy. Nie długo to Pan Ficek zostanie w Cieszynie tylko z emerytami.

Zastanawia mnie jedno; skąd się wzieła ta drożyzna u nas za usługi komunalne? Przerost biurokracji- to pewnik;- długi miasta ,za uszczęśliwienie ludzi żeberkami , uciepłowienie Zoru i Sikorskiego i wżięcie z tego tytułu ogromnych kredytów to drugie, tylko Cieszyn ma trzech burmistrzów ,nie licząc tych czeskich; Kto poda więcej powodów??? DROŻYZNY w Cieszynie.

To kredyty zaciągnięte na docieplenie budynków Sikorskiego i części zorowskich. To wreszcie kolejka tych emerytów ze Zoru ,którym przysługuje dodatek mieszkaniowy, gdy na wskutek uciepłowienia podniesiono standard mieszkań . Oczywiście płacą ci co posiadają wlasne budynki i jako takie dochody ,którm nikt z publicznego grosza ani nie dogrzeje mieszkań, ani też nie zaciepli elewacji budynku. Jesteś właścicielem to płać pożyczki ,które zaciągali inni. Taraz to mamy komunizm ze socjalizmem w gminach.Prof. Pipes znany cieszyniak tak oto definiuję istotę komunizmu , ..." komunizm polega na tym ,że pożyczek nie spłacają ci ,którzy te zobowiązania zaciągają ,ale inni najczęściej ci co pożyczk zaciągać nie muszą .

Panowie . Wracajcie do tematu. Trzeba przyznać ,że wcześniejsze wypowiedzi nie napawają optymizmem. Cieszę się ,że będzie park wodny. Może my doczekamy się krytego lodowiska. Oni już mają. Co potwierdza opinię kota ,że nas wyprzedzają o dwa kroki.

Trzeba by było przewietrzyć cały ratusz od palacza
do burmistrza.

Ach wy Cieszynioki, tylko umiecie narzekać, jak nie było na Zorze centralnego to źle, zrobili wam to też źle. Już się robi niedobrze od tego narzekania . Ciągle jesteście z czegoś niezadowoleni. Trzeba było wybudować sobie dom a później to już mieszkać w nim za darmo i spłacać do końca życia kredyt . Wam się nie chciało , bo lepiej było siedzieć w gospodzie przy piwku i ciągle narzekać . Cieszę się, że w Czeskim Ciesznie powstanie park wodny. Jestem ciekaw kiedy przestaniecie tyle utyskiwać na Burmistrza . Pozdrawiam wszystkich narzekaczy.

Heniek , z jakiej dziury jesteś? Może wybierzemy cię na burmistrza.

Patrzcie i tu Henio. Skąd zatem swoich rozmówców nazywasz cieszyniokami, a może to werbusy jak dwaj nasi burmistrzowie.W dialogu o tramwaju dałeś popis ksenofobii.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama