, czwartek 4 marca 2021
Małyszowie już nie pomagają
Izabela i Adam Małyszowie prowadzili fundację od 2002 roku. Tu podczas jej otwarcia. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Małyszowie już nie pomagają

TWO
Izabela i Adam Małyszowie nie będą już pomagać biednym dzieciom. Właśnie zdecydowali o zawieszeniu działalności swojej fundacji.
— Robili dobrą robotę. Pomogli wielu chłopakom w Wiśle, Bystrej, Zakopanem. Szkoda — rozkłada ręce Jan Szturc, trener młodych skoczków w KS Wisła Ustronianka, wuj Adama i jego pierwszy nauczyciel. Co się stało? — Przyczyn jest kilka — mówi Gazeciecodziennej.pl Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego. — Adam ciągle jest w rozjazdach, a Iza prowadzi galerię trofeów męża i sklep, więc mają krucho z czasem. Poza tym ojciec Izy choruje, a ona chce być przy nim. No i jest jeszcze jedna kwestia — brakuje darczyńców, którzy poprzez fundację chcieliby wspierać młodzież. Małyszowie są z tego powodu trochę zrezygnowani. Ileż można dokładać od siebie.

Małyszowie w specjalnym oświadczeniu piszą, iż „zawieszenie czynnego funkcjonowania fundacji spowodowane jest sytuacją osobistą uniemożliwiającą pełne zaangażowanie w działalność fundacji". „Organizacja i koordynowanie prac, wymagają dużego nakładu pracy i zaangażowania wielu osób. Działalność charytatywna, to odpowiedzialność i ważne zobowiązania oparte o zaufanie wielu osób. Nie można robić czegoś niedbale, tym bardziej w sytuacji, gdy od naszych działań zależy los innych ludzi. Choroba członka rodziny wymaga od nas pomocy, zaangażowania i poświęcenia czasu najbliższym. Niestety, wyklucza to tymczasowo nasz nadzór nad pracami fundacji. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasza decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem" — piszą Małyszowie.

Fundacja „Wystarczy chcieć" powstała w 2002 roku na fali sportowych sukcesów Adama Małysza. Dzięki triumfom skoczka sponsorzy sami pchali się do Izabeli Małysz, która zarządzała fundacją. Były pieniądze na sprzęt sportowy dla klubów i szkół, fundowanie stypendiów dla biednych, ale utalentowanych sportowców czy organizację obozów sportowych nad morzem. Gdy jednak ostatnio forma Adama nieco siadła darczyńców ubyło.

Małyszowie liczą jednak, że ich fundacja jeszcze kiedyś będzie pomagała. „Mamy nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie i już w niedalekiej przyszłości uda nam się rozwinąć działalność tej wspaniałej fundacji, która powstała z wysiłku, zaangażowania i pieniędzy wielu wyjątkowych osób, które często pozostały anonimowe" — piszą Małyszowie.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

niestety,czasami coś ludzi przerasta

Były sukcesy-pomagali. Teraz to Małysz potrzebuje pomocy.Doradcy finansowego...

Czasem trzeba umieć sie wycofać. Powiedzieć był sukces , teraz wszystko wróciło na stare tory. Dziękuje Adam za te wszystkie sukcesy, były one wielkie (i są!), chwile radości i wzruszeń. To, że teraz jest gorzej z wynikami, i jesteś tam w pierwszej 15 znaczy, że byłeś jednym z większych sportowców naszego kraju! Nic i nikt nie jest wieczny

jak już Adam Małysz zakończy karierę sportową to fundacja na nowo zacznie działać

Napiszcie coś o staarostwie i staroście ! Dawno nie było ! Albo o platfusach w powiecie.

Tak kończy się okres dobroczynnosci i pomocy bezinteresownej a zaczyna okres zycia spolecznego cos za cos !! Malysz i tak duzo pomogl i pomaga i swoja postawa Polsce sie pozytywnie przysluzyl ale coż skoro z tym wsparciem sa problemy to prosze spojrzec na liste Forbsa , najbogatszych Polakow i zastanowic dlaczego innii nic nie dają , a sa z ziemi cieszynskiej ????????

Jak szybko i łatwo spisujemy na straty ludzi ktorzy nam cieszyniakom chwaly przysparzali , dlaczego jestesmy tacy niewdzieczni skoro sami niewieli zrobilismy ??????
Malyszowi chwala za wszystko i tylko glupcy tych Jego zaslug nie widza i nie doceniaja !!!!!!!

Adamie powiat nadał Ci nie przypadkowo nagrode dla najlepszego sportowca Ziemi Cieszynskiej bo takim na pewno jestes i dlatego ponawiam poparcie dla Twojej Osoby bo zrobiles bardzo wiele dla nas cieszyniakow i za to Ci dziekuje !!!!!

wrescie jest poważna i kulturalna dyskusja, cieszyńskie "oszołomy" z wyjątkiem jednego idioty /bolo/. Adam jest wielki i przejdzie do historii sportu polskiego i nie tylko sportu potrafił porwac cale polskie społeczenstwo nawet ludzi którzy się nigdy nie interesowali żadnym sportem
Ale martwi mnie i nie tylko mnie złośliwe języki pełne jadu o Adamie i Izie. O ich współzyciu. wiadomo, że
Adam jest Ewangelikiem a Iza Katoliczką. Stąd powstają z jednej strony ubliżające stwierdzenia, uważam , że te osoby którym nie podoba się " małżeństwo" Małyszów powinne zamknąc jadaczki dla dobra "sprawy" .wraz z innymi kibicami walczymy z tymi "zmijami', ale znow powtarzają się inne plotki.
Uważam , ze dla dobra Małyszów powinni zdementowac sami te pomówienia.Życzę im jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama