, środa 8 lipca 2020
Kopeć popłakał się ze szczęścia
— W ostatnich tygodniach bardzo choruję, więc świętujemy spokojnie — mówi Tadeusz Kopeć. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Kopeć popłakał się ze szczęścia

TWO
Tadeusz Kopeć może być prawie pewien powrotu do ław poselskich. — Nie spodziewałem się aż takiej przewagi PO nad PiS — powiedział Gazeciecodziennej.pl kilka chwil po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów, w których Platforma Obywatelska wygrywa z Prawem i Sprawiedliwością 45 do 30 proc.
Tadeusz Kopeć, cieszyński poseł Platformy Obywatelskiej świętował zwycięstwo swojej partii w Wiśle, gdzie spotkał się z przyjaciółmi, którzy pomagali mu w kampanii. Gdy na ekranie telewizora zobaczył wynik PO, aż popłakał się ze szczęścia. — W ostatnich tygodniach bardzo choruję, więc świętujemy spokojnie. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Nie spodziewałem się aż takiej przewagi PO nad PiS. Strasznie się cieszę, że Platforma wreszcie będzie mogła rządzić — powiedział Gazeciecodziennej.pl kilka chwil po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów Tadeusz Kopeć.

Jego zdaniem PO na Podbeskidziu spokojnie może liczyć na cztery mandaty w nowym Sejmie i on na pewno jeden z nich dostanie. Co dalej? — Pewnie koalicja PO-PSL, która doskonale sprawdza się w wielu sejmikach wojewódzkich. No i nie ukrywam, już nie muszę, że partia ma plany wobec mojej osoby. W „gabinecie cieni PO" jestem jedną z dwóch osób, które mają zajmować się w rządzie budownictwem mieszkaniowym.

Na ile mandatów w nowym Sejmie może liczyć PiS na Podbeskidziu? Raczej nie więcej niż cztery, więc Janusz Król, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, szósty na liście partii braci Kaczyńskich w okręgu bielskim nie ma złudzeń, że dostanie się do parlamentu: — Jestem bardzo zaskoczony wynikiem Platformy, choć gdy zaczęto mówić o bardzo wysokiej frekwencji, nie miałem już wątpliwości, kto wygrał. Mnie się dobrze żyło w tej Polsce. Zobaczymy jak będzie w Polsce rządzonej przez Donalda Tuska.

Bożena Kotkowska, Lewica i Demokraci, dla Super-Nowa.pl: – Najważniejsze, że jesteśmy w Sejmie. Liczyliśmy na poparcie rzędu 16 procent i wprowadzenie z naszego okręgu wyborczego do niższej izby parlamentu dwóch osób. Wynik sondażowy daje nam jeden mandat. W większości komisji w Bielsku-Białej byliśmy na trzecim miejscu. Będziemy się uważnie przyglądać temu, co zrobi Platforma. Następne wybory to my wygramy. Czy będą za cztery lata, czy wcześniej, to ciężko powiedzieć.

Według sondażu telewizji TVN24 partie uzyskały następujące poparcie:
PO: 44,2 proc.
PiS: 31,3 proc.
LiD: 12,2 proc.
PSL: 7,9 proc.
LPR: 1,6 proc.
Samoobrona: 1,4 proc.
Frekwencja wyniosła 55,3 proc.

Według sondażu OBOP dla TVP PO otrzymała 43,7 proc. głosów, PiS - 30,4, LiD - 13,3, a PSL - 8,4 proc. Do parlamentu nie wejdzie natomiast LPR (1,5 proc.) i Samoobrona (1,4 proc.).

PO uzyskała 227 mandatów, PiS - 158, LiD - 47, PSL - 27. Wynika tak z przeliczenia na mandaty głosów według sondażu wyborczego pracowni PBS DGA, przeprowadzonego na zlecenie TVN, TVN24 i dziennika "Polska". Według sondażu PBS, podanego przez TVN24, w Senacie PO wzięła 67 mandatów, PiS - 26, a LiD - 5. Dwa mandaty zebrali kandydaci niezależni.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kopec plakal z szczescia, a Krol z rozpaczy!?

Eks ubecy nadal będa pobierali wysokie emerytury, pozostaniemy ostatnim krajem postkomunistycznym, w którym nie dokonano pełnej lustracji. Dziękujemy Ci Donaldzie. Nic nowego. Noc czerwcowa 1992, podczas której byłeś jednym z jej magów, trwa nadal. A teraz do roboty. Co by tu jeszcze sprzedać za symboliczną złotówke?

Niezbadane są wyroki Boże. Zamiast jątrzyć i szerzyć nienawiść, bądź łaskaw i zastanów się nad tym co piszesz. Przecież wybory to nic innego jak sprawdzona przez wieki forma konklawe. Nie zapominaj - Pan Bóg działa przez maluczkich!

Elek. Wyluzuj stary. Odpieprz się od nas , rybek :) he he

jak Tusk jest ubekiem to ja księdzem idioto!!

Spokojnie PO-wiacy. NIe szalejcie! Kto najwyżej stoi na TEGO sie lepiej patrzy. Dostaliście mandat zaufania to go wykorzystajcie. A jak myślicie, że już wszystkie rozumy zjedliście to... to znaczy, że nie wiecie w co gramy. Fajnie, że ludzie poszli głosować, chociać cieszyński rekord aktywności wyborczej nadal pozostaje do pobicia. Panie Tadek, do Pana też się zwracam. Żadne komoterstwo tylko konkurencja i liberalizm. Pamiętamy też o JEDNOMANDATOWYCH okręgach! To głosowanie to nie jest uznanie dla cieszyńskiej PO. Żeby sobie Ktoś, Coś nie pomyślał zbyt dużo! To raczej "podniesienie poprzeczki" na znacznie wyższy poziom. Najlepsze warszawskie decyzje nie przysłonią Nam cieszyńskich paranoji.

Spokojnie Panie PiS-owcze. Dzięki za rady, dobra rada i przykład, nawet negatywny, jest zawsze wiele wart. Zamiast jednak jątrzyć proponuję zrobic coś pozytywnego, przynajmniej na początek tzw. rachunek sumienia.

i znów będzie recytował poezje o Beskidach,ciekawe kiedy posprzątają miasto i klatki schodowe po tym wyborczym show

Kopeć recytuje wiersze o Beskidach? Hi, hi nie wiedziałem. Mamy więc platońskie państwo. Sami poeci. W sejmie Kopeć, w Ostrawie Kronhold. Proponuję by zamiast wyborów i konkurów na stanowiska w Cieszynie, kandydaci recytowali wierszyki. Hi, hi.... oto leci kabarecik.

brawo Panie Kopec. Gratuluje

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama