, środa 1 maja 2024
Kobieta najlepsza w biegu kelnerów
W biegu głównym wystartowało 23 uczniów szkół o profilu gastronomiczno-hotelarskim. fot. Katarzyna Koczwara 



Dodaj do Facebook

Kobieta najlepsza w biegu kelnerów

KATARZYNA KOCZWARA
Kobieta najlepsza w biegu kelnerów

Zwycięzcy 3. Biegu Kelnerów. fot. Katarzyna Koczwara

Trzeci Bieg Kelnerów odbył się w sobotę w Wiśle. Wystartowało 23 uczniów szkół o profilu gastronomiczno-hotelarskim z Tychów, Bielska-Białej, Cieszyna i Wisły. Zawodowy kelner zgłosił się tylko jeden - był nim pracujący na co dzień w hotelu Stok w Wiśle Krzysztof Dudka.
Kelnerzy do pokonania mieli 4 km, panie ścigały się na dystansie o połowę krótszym. Ich zadaniem było jak najszybsze dotarcie do mety, tak aby z umieszczonych na tacy szklanek nie wylała się woda. Za wylanie wody przyznawane były punkty karne. Potem przyszedł czas na konkurencje zręcznościowe - m.in. układanie serwetek. Trudność polegała na tym, że każda miała być ułożona inaczej. - Na moim stoliku można zobaczyć wachlarz, bramę, stożek prosty i stożek złożony oraz kolbę kukurydzy - wymieniała Justyna Jochacy. Potem zawodnicy musieli nakryć stół z zachowaniem wszystkich zasad sztuki kelnerskiej i obsłużyć klienta.

Po raz pierwszy w historii zawodów nagroda główna powędrowała do kobiety. Najlepszą kelnerką okazała się Justyna Jochacy - otrzymała 1000 zł oraz zegarek szwajcarskiej firmy Doxa. Drugie miejsce zajął Krzysztof Dudka, a trzecie Michał Kalisz. Obaj otrzymali m.in. voucher na pobyt w hotelu Stok.

- W biegu startowałem po raz drugi. Rok temu bardziej się przygotowywałem. Dziś jednak było trudniej - zaznaczył Michał Kalisz. - Od początku podchodzę do tego jak do zabawy. Pracuję jako kelner, choć z zawodu jestem elektrykiem z tytułem technika - stwierdził Krzysztof Dudka.

3. Bieg Kelnerów został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły "Imko Wisełka". Idea imprezy sięga roku 1938 kiedy to w Wiśle odbył się pierwszy taki bieg. Do Wisły zjechało wówczas ponad 100 kelnerów z całego kraju.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

brawo pani Justyno, Doxa to znakomity zegarek, niech pani według niego ustawi swojego narzeczonego...

bardzo fajna impreza i duża promocja dla miasta.

kampania wyborcza w Wiśle ruszyła ... !

Co boli uczelnie wyższe?

- Zostaną uczelnie dobre i słabe - o kondycji niepublicznych uczelni wyższych rozmawiamy z Dominikiem Penarem z Wyższej Szkoły Biznesu.

Łukasz Grzesiczak: Jakie są największe dzisiejsze bolączki szkół wyższych?

Dominik Penar: Brak współpracy między uczelniami a przedsiębiorstwami, wzrastająca konkurencja na rynku usług edukacyjnych, brak dywersyfikacji kierunków studiów oraz niż demograficzny to w moim przekonaniu najistotniejsze problemy, z którymi muszą radzić sobie Uczelnie Wyższe w naszym kraju. W Polsce funkcjonuje ponad 450 uczelni wyższych, które w ostatnim czasie napotkały na pierwsze problemy związane ze spadkiem liczby studentów zarówno studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Sytuacja ta sprawiła bardzo intensywne działania polegające na poszerzaniu oferty edukacyjnej poprzez wprowadzanie nowych kierunków studiów, ale również tworzeniu przez lepsze Uczelnie wydziałów zamiejscowych oraz zamiejscowych ośrodków dydaktycznych. Możemy to również zaobserwować na terenie Podbeskidzia.

skąd kolego jest ten fragment rozmowy?

coraz mniej podobają mi się nastolatki, czyżbym się zestarzał?

jak to śpiewał John Lennon - Kobieta...murzynem świata? Rzeczywiście paternalizm i męski szowinizm, zrobiły swoje...

dziekuję jestem z siebie bardzo zadowolony. Na fotelu mistrza pokażę na co mnie stać.

Ciekawe kto się podszywa pod Pawła B.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama